BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Europos Komisijos renginyje VIISP pristatytas kaip vienas sėkmingiausių ES sąveikumo sprendimų

Data

2014 12 08

Įvertinimas
0

2014 m. gruodžio 3 dieną Belgijoje, Briuselyje įvyko Europos Komisijos organizuota konferencija „Atviri standartai IRT įsigijimui: pasidalinimas gerosiomis praktikomis“ (angl. „Open standards for ICT procurement: sharing of best practices“), kurios metu Lietuvoje veikianti Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platforma (toliau - VIISP) pristatyta kaip vienas geriausių Europos Sąjungos mastu įgyvendintų šios srities sprendimų.

Konferencijoje pristatyti valstybinių sprendimų pavyzdžiai buvo iš anksto kruopščiai atrinkti Europos Komisijos atstovų, siekiant pademonstruoti pažangiausių valstybių narių patirtį – ir kaip vienas šių pavyzdžių buvo pasirinktas Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) valdomas ir tvarkomas VIISP sprendimas, sukurtas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Projektų skyriaus atstovė Aurelija Orlova konferencijos dalyviams pristatė, kaip ši nacionalinė sąveikumo platforma leidžia paslaugų teikėjams lanksčiai bei nesudėtingai talpinti ir kurti el. paslaugas, o paslaugų gavėjams – skirtingas el. paslaugas užsisakyti vienoje vietoje. Pranešimo metu buvo apžvelgta, kaip funkcionuoja VIISP sudėtiniai duomenų mainų, asmens tapatybės nustatymo, apmokėjimo, el. paslaugų konstravimo komponentai, kaip, naudojant atviruosius standartus, įgyvendinamas bendradarbiavimas tarp šių komponentų, kaip kuriamos žiniatinklio paslaugos, įgalinančios kiekvieno VIISP loginio komponento dislokavimą ir nepriklausomą atskyrimą, ir kt. aktualūs praktiniai aspektai.

Konferencijos metu pristatytas VIISP sprendimas susilaukė didelio Europos Komisijos bei kitų dalyvių susidomėjimo, kaip geroji praktika, leidžianti taupyti viešojo sektoriaus lėšas ir laiką, kadangi, užuot kūrusios kiekviena savo sprendimus, institucijos gali pasinaudoti jau sukurtais VIISP el. paslaugų kūrimo/teikimo komponentais. Taip pat, ir toliau kuriamos naujos VIISP galymybės - platforma šiuo metu atnaujinama Europos Sąjungos sturktūrinių fondų lėšomis.

Europos Komisijos konferencija buvo skirta pasidalinti skirtingų šalių sėkmingomis praktikomis, įgyvendinant Europos skaitmeninės darbotvarkės nuostatas, susijusias su IRT standartizacija bei standartų naudojimu viešuosiuose pirkimuose, tokiu būdu skatinant efektyvumą ir mažinant priklausomybę nuo konkretaus gamintojo (angl. vendor lock-in).

Detalesnė konferencijos „Atviri standartai IRT įsigijimui: pasidalinimas gerosiomis praktikomis“ programa pateikiama čia.

Europos Komisijos ePractice.eu straipsnis „Lithuania e-government cloud gets document management tools“

Susisiekimo ministerijos pranešimas spaudai anglų kalba „State Information Resources Interoperability Platform – success in Europe“

Duomenų šaltinis: IVPK