BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Europos Komisijos prezidentui J.M. Barroso įteiktas 9-milijonasis ECDL įskaitų lapas

Data

2009 02 23

Įvertinimas
0
Vasario 12 dieną Briuselyje įvyko renginys, skirtas Europos kompiuterinio raštingumo programos (ECDL) sėkmei pažymėti. Renginio metu Europos Komisijos prezidentui Jose Manuel Barroso buvo įteiktas 9-milijonasis ECDL įskaitų lapas. Buvo pabrėžta būtinybė toliau investuoti į kompiuterinį raštingumą visose šalyse narėse, siekiant padidinti įsidarbinimo galimybes bei sukurti konkurencingą Europos ekonomiką.

Priimdamas ECDL įskaitų lapą, prezidentas Barroso pabrėžė, kad kompiuterinio raštingumo įgūdžiai yra būtini europiečiams ir teigė, kad Europos Komisija didžiuojasi prisidėjusi prie „šaunaus ECDL programos darbo“ pradžios ir stebėdama jos „nepaprastą pažangą, išdavus 9-milijonąjį įskaitų lapą“. Prezidentas Barroso paminėjo, kad „kompiuterinis raštingumas yra pagrindinių piliečių gebėjimų, tokių kaip skaitymas ir rašymas, dalis ir šioje ekonomiškai sudėtingoje situacijoje daugelis darbuotojų turės persikvalifikuoti. Kompiuteriniai įgūdžiai, kuriuos jie įgis ir patvirtins, padės surasti naujas geresnio gyvenimo galimybes“.

ECDL Fondo tarybos pirmininkas Jim Friars renginio metu paminėjo, kad ECDL yra tikra europinės sėkmės istorija, parodanti, kaip originali idėja buvo realizuota, naudojantis Europos Komisijos fondų pagalba. Įteikdamas ECDL įskaitų lapą prezidentui Barroso, ECDL Fondas pripažįsta Komisijos darbą, kuris leidžia kurti geresnes įsidarbinimo galimybes bei plėtoti informacinę visuomenę. ECDL Fondo vykdantysis direktorius Damien O‘Sullivan paminėjo, kad ECDL Fondas didžiuojasi įteikdamas 9-milijonąjį įskaitų lapą prezidentui Barroso, nes tai pažymi organizacijos sėkmę, skleidžiant kompiuterinį raštingumą Europoje. Dar daug ką reikia padaryti, nes 40% europiečių neturi pagrindinių įgūdžių naudotis internetu. ECDL Fondas įsipareigoja našiai prisidėti prie Strategijos i2010 įgyvendinimo, nes kompiuterinis raštingumas yra pagrindinis faktorius, leidžiantis kurti informacinę visuomenę bei žinių ekonomiką.

Lietuvos kompiuterininkų sąjunga nuo 2000 metų yra ECDL Fondo narė ir turi licenziją programos diegimui Lietuvoje. Galime pasidžiaugti, kad jau apie 1,16 % Lietuvos gyventojų savo kompiuterinę kompetenciją yra patvirtinę ECDL sertfikatu.

Plačiau apie renginį: http://www.ecdl.org/barroso

Šaltinis: Kompiuterininkų sąjunga