BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Europos Komisija pristatė naujo reglamento, skirto užtikrinti sklandų elektroninės atpažinties ir elektroninių sandorių sistemų veikimą ES mastu, projektą

Data

2012 06 11

Įvertinimas
0

Š.m. birželio 8 d. Liuksemburge vykusioje Transporto, elektroninių ryšių ir energetikos ministrų taryboje Europos Komisija (EK) valstybėms narėms pristatė  pasiūlymą dėl Europos Sąjungos (ES) elektroninės atpažinties, elektroninių parašų ir patikimumo užtikrinimo elektroniniuose sandoriuose paslaugų sistemos.

EK parengtų taisyklių paskirtis - sudaryti galimybes vykdyti saugius elektroninius sandorius tarp ES valstybių, siekiant tinkamo bendrosios rinkos veikimo. Naujasis reglamentas nustatys teisinį pagrindą elektroniniam parašui, elektroniniams antspaudams, elektroniniams laiko ženklams, elektroniniams dokumentams, elektroninėms pristatymo sistemoms ir interneto svetainėse naudojamiems autentifikavimo instrumentams. Tai įgalins vykdyti saugius elektroninius sandorius tarp Europos valstybių.

Pagal siūlomą reglamentą kitų ES šalių viešąsias paslaugas, teikiamas naudojant elektroninės atpažinties sistemas, fiziniai asmenys ir įmonės galės gauti taikydami savo šalies elektroninės atpažinties sistemą. Be to, įgyvendinus šį reglamentą bus sukurta elektroninių parašų ir su jais susijusių tarpvalstybinių patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinka.

Numatoma, kad įgyvendinus EK reglamente numatytas taisykles, bus sukurta aiški tarpvalstybinių atpažinties sistemų reguliavimo aplinka, todėl elektroniniai sandoriai tarp įmonių, piliečių ir valstybinių institucijų bus vykdomi saugiai ir sklandžiai. Tikimasi, kad tai padidins ES teikiamų viešųjų ir privačių internetinių paslaugų ir elektroninės prekybos mastą.

Šaltinis: EK, IVPK