Europos Komisija paskelbė naujausius e-valdžios rodiklių pasiekimus

Data

2017 12 21

Įvertinimas
0
Fiksavimas.PNG

Europos Komisijos atliktame 2017 m. tyrime, Lietuva priskiriama prie pirmaujančių šalių, kuriose didžiausias valdžios skaidrumas ir daugiausia priemonių gerinant e-valdžios paslaugas.

Tyrimas buvo atliktas ES valstybėse narėse ir Šveicarijoje, Islandijoje, Juodkalnijoje, Norvegijoje, Serbijoje ir Turkijoje  – iš viso 34 Europos valstybėse (tyrime ši valstybių grupė vadinama ES 28+). Jame buvo vertinami tokie sudėtiniai rodikliai: e-valdžios paslaugų orientacija į vartotoją, skaidri valdžia, tarpvalstybinis judumas ir įgyvendinimo priemonės.

Pagal E-valdžios paslaugų orientaciją į vartotoją ES 28+ vvidurkis siekia 80 proc., o geriausius rezultatus šioje srityje pasiekusios šalys yra Malta, Danija, Portugalija, Švedija ir Austrija. Pagal valdžios skaidrumą ES 28+ vidurkis siekia 59 proc., o geriausius rezultatus šioje srityje rodo  Malta, Estija, Lietuva, Ispanija ir Austrija. Pagal tarpvalstybinį judumą ES 28+ vidurkis siekia 63 proc., o didžiausią judumą pasiekusios yra Malta, Švedija, Norvegija, Latvija ir Austrija. Pagal įgyvendinimo priemones ES 28+ vidurkis siekia 52 proc., geriausius rezultatus šioje srityje pasiekusios šalys yra Malta, Danija, Lietuva ir Norvegija.

Tyrime pažymima, kad bendrai Europoje e-valdžios rodikliai gerėja ir juda teisinga kryptimi, o šioje srityje geriausių šalių penketuką sudaro Malta, Danija, Švedija, Estija ir Norvegija.

Su Europos Komisijos 2017 m. e-valdžios tyrimo duomenimis galima susipažinti čia.

Duomenų šaltinis: EK, IVPK