BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Europos Komisija pasiūlė programą „Skaitmeninio dešimtmečio kelias“

Data

2021 09 17

Įvertinimas
0
skaitmeninio dešimtmečio kelias.jpg

Europos Komisija pasiūlė programą „Skaitmeninio dešimtmečio kelias“ – konkretų planą, kaip iki 2030 m. įgyvendinti mūsų visuomenės ir ekonomikos skaitmeninę transformaciją.
Siūloma programa „Skaitmeninio dešimtmečio kelias“ yra konkretus Europos Sąjungos (ES) skaitmeninės politikos užmojų iki 2030 m. įgyvendinimo mechanizmas. Ja bus sukurta valdymo sistema, grindžiama metiniu bendradarbiavimo su valstybėmis narėmis mechanizmu, kad ES lygmeniu būtų pasiekti 2030 m. skaitmeninio dešimtmečio tikslai skaitmeninių įgūdžių, skaitmeninės infrastruktūros bei įmonių ir viešųjų paslaugų skaitmenizacijos srityse. Ja taip pat siekiama nustatyti ir įgyvendinti didelio masto skaitmeninius projektus, kuriuose dalyvautų Europos Komisija ir valstybės narės.

Europos Komisija siūlo parengti skaitmeninės politikos kelrodį, kad 2030 m. ES skaitmeniniai užmojai įgautų konkrečią išraišką. Pagrindinės keturios užmojų kryptys:
1) skaitmeninių įgūdžių turintys gyventojai ir aukštos kvalifikacijos skaitmeninės srities specialistai. Iki 2030 m. bent 80 proc. visų suaugusiųjų turėtų įgyti pagrindinius skaitmeninius įgūdžius. ES turėtų dirbti 20 mln. IRT specialistų ir šį darbą turėtų imti dirbti daugiau moterų;
2) saugi, naši ir tvari skaitmeninė infrastruktūra. Iki 2030 m. visi ES namų ūkiai turėtų turėti gigabitinį ryšį, o visose apgyvendintose vietovėse turėtų veikti 5G ryšys. Europos pažangiųjų ir tvarių puslaidininkių gamyba turėtų sudaryti 20 proc. pasaulinės gamybos. ES turėtų būti įrengta 10 000 neutralaus poveikio klimatui itin saugių galinių mazgų, Europa turėtų turėti savo pirmąjį kvantinį kompiuterį;
3) skaitmeninė įmonių transformacija. Iki 2030 m. trys iš keturių įmonių turėtų naudotis debesijos kompiuterijos paslaugomis, didžiaisiais duomenimis ir dirbtiniu intelektu, daugiau kaip 90 proc. MVĮ turėtų pasiekti bent jau bazinį skaitmeninio intensyvumo lygį, o ES vienaragių skaičius turėtų padvigubėti;
4) viešųjų paslaugų skaitmeninimas. Iki 2030 m. visos pagrindinės viešosios paslaugos turėtų tapti prieinamos internetu, visi piliečiai turės prieigą prie savo e. medicinos dokumentų, o 80 proc. piliečių turėtų naudotis e. tapatybės priemonėmis.

Daugiau apie programą informacijos rasite čia.

Pagrindiniai tikslai skaičiais.

Duomenų šaltinis. Europos Komisija