BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Europos burės 2013

Data

2014 01 31

Įvertinimas
0

Vakar, sausio 30 d., Teatro arenoje Vilniuje buvo apdovanoti "Europos burių" nugalėtojai. Finansų ministerija ir šiemet pakvietė projektų vykdytojus dalyvauti gražia tradicija tampančiuose „Europos burių" rinkimuose, kuriais siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausias vertes žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei kuriančius ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus projektus.

Susirungti dėl  "Europos burių" apdovanojimų norą pareiškė net 129 ES fondų lėšomis įgyvendinti projektai iš visos Lietuvos, kuriuos visuomenės vertinimui atrinko ir pateikė specialiai suburta kompetentinga komisija. Projektai buvo atrenkami remiantis pagrindiniais vertinimo kriterijais: projekto tinkamumas, naudingumas, efektyvumas, poveikis bei tęstinumas.

Atrinkti projektai varžėsi 9 nominacijose: viso visuomenės vertinimui buvo pateikti 27 projektai, kiekvienoje nominacijoje po 3. Internetinio balsavimo metu Lietuvos žmonės nusprendė, kuris projektas vertas aukščiausio įvertinimo skirtingose apdovanojimų kategorijose: „Europos burės" už inovacijas, „Europos burės" už pažangų verslą, „Europos burės" už galimybes tobulėti, „Europos burės" už galimybę dirbti jaunimui, „Europos burės" už jaukią aplinką, „Europos burės" už suteiktas e. galimybes, „Europos burės" už efektyviausią komunikaciją, „Europos burės" už turiningą laisvalaikį ir už atvertus kelius.

Šiemet projektų vertinimo komisiją sudarė kvalifikuoti ekspertai, specialistai ir visuomenės nuomonės lyderiai iš pačių įvairiausių šalies gyvenimo ir veiklos sričių: Lietuvos savivaldybių asociacijos, UAB „Investicijų ir verslo garantijų", Lietuvos verslo dienraščio „Verslo žinios" leidžiamo žurnalo „Verslo klasė", Aplinkos projektų valdymo agentūros, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos, Lietuvos inovacijų centro, UAB „Kiveda", Centrinės projektų valdymo agentūros, Lietuvos pacientų organizacijų,  Europos socialinio fondo agentūros, Lietuvos mokslo tarybos, Lietuvos verslo paramos agentūros, Transporto investicijų direkcijos, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros bei Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos.

Tokią komisijos narių įvairovę nulėmė ir į geriausių "Europos burių" apdovanojimus pretenduojančių projektų įvairovė. Pateikti projektai buvo iš pačių įvairiausių sričių: nuo gyvenamosios aplinkos gerinimo iki naujausių technologinių atradimų.

Projektų vertinimo komisija atrinko po 3 projektus kiekvienoje nominacijoje. Internetinio balsavimo metu, kuris vyko lapkričio 25 d. – gruodžio 8 d. Delfi ir esparama.lt portaluose,  Lietuvos žmonės nusprendė, kuris projektas vertas aukščiausio įvertinimo skirtingose apdovanojimų kategorijose.

Piliečiai atidavė 35430 savo balsų už jiems labiausiai patikusius 2007-2013 m. ES SF lėšomis įgyvendintus projektus atskirose nominacijose.

 

Duomenų šaltinis: LR Finansų ministerija