BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


ES šalys Vilniuje dalinsis patirtimi, stiprinant e. valdymą

Data

2007 09 07

Įvertinimas
0
Lietuva ir kitos Europos Sąjungos (ES) valstybės Vilniuje aptars, kaip pasinaudojant šiuolaikinėmis technologijomis gerinti viešojo sektoriaus institucijų teikiamas paslaugas ir stiprinti e. valdymą. Š. m. spalio 8 d. Vilniuje organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje "E. valdymas: siekiant pasitikėjimo ir gyvenimo kokybės" bus dalinamasi geriausia e. valdymo patirtimi, susipažįstama su naujausiomis elektroninių paslaugų galimybėmis, apibrėžiamos Lietuvos e. valdymo plėtros gairės.

"Lietuva turi siekti, kad į elektroninę terpę būtų perkelta kuo daugiau gyventojams ir verslui skirtų viešojo sektoriaus paslaugų, jos būtų efektyvios ir plačiai naudojamos. Elektroninės valdžios principų įgyvendinimas turi būti laikomas kiekvienos šiuolaikinės ir demokratinės valstybės prioritetu", – teigia Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas, tarptautinės konferencijos "E. valdymas: siekiant pasitikėjimo ir gyvenimo kokybės" globėjas.

Ministras Pirmininkas atkreipia dėmesį, kad šios tarptautinės konferencijos organizavimas Lietuvoje sutapo su Vyriausybės sprendimu nuo rugsėjo 1 d. visose šalies valdymo institucijose gyventojų aptarnavimą vykdyti "vieno langelio" principu.

"Užsienio šalių patirtis parodė, kad tokia sistema piliečiams yra patogesnė, mažina biurokratizmą, užtikrina skaidresnes viešojo sektoriaus paslaugas. Siekiant užsitarnauti didesnį visuomenės pasitikėjimą valstybinėmis institucijomis, kelti gyvenimo ir piliečių aptarnavimo kokybę, Lietuva privalo reformuoti visą viešąjį ir valstybės valdymo sektorių. Apie tai ir bus diskutuojama spalio mėnesį vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje", – sako G. Kirkilas.

Šiuo metu Lietuvoje į elektroninę erdvę yra perkelta arti 70 proc. viešojo sektoriaus teikiamų paslaugų. ES į elektroninę terpę įtrauktų viešųjų paslaugų vidurkis siekia 75 proc. Lietuva atsilieka nuo Estijos (90 proc. viešųjų paslaugų perkeltos į elektroninę terpę), Slovėnijos (87 proc.), Vengrijos (81 proc.), tačiau lenkia Kiprą, Šveicariją, Graikiją, Čekiją, Liuksemburgą, Lenkiją, Slovakiją bei paskutinėje vietoje atsidūrusią Latviją, kurioje tik 47 proc. viešųjų paslaugų yra teikiamos elektroniniu būdu.

Spalio 8 d. vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje bus pristatyta geriausia Lietuvos bei užsienio valstybių viešojo administravimo institucijų ir privataus sektoriaus įmonių patirtis e. valdymo srityje, esama Lietuvos e. valdymo situacija ir numatomos plėtros gairės. Diskusijose bus aptartos galimybės pagerinti dialogą tarp viešojo administravimo institucijų, privačių struktūrų, bus diskutuojama, kaip būtų galima padidinti viešojo sektoriaus veiklos efektyvumą, ES šalių konkurencingumą.

Vieną dieną truksiančios tarptautinės konferencijos metu pranešimus skaitys Ministras Pirmininkas G.Kirkilas, Seimo narys Andrius Kubilius, Premjero patarėjas informacinės visuomenės klausimais Antanas Zabulis, Italijos viešojo administravimo reformų ir inovacijų ministras Luigi Nikolais, "EuroSpace" direktorius Renato Lucarini, kitų Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, Austrijos, Danijos, Estijos, Švedijos ir Lietuvos valstybės institucijų atstovai, mokslininkai, Lietuvos ir tarptautinių verslo įmonių vadovai.

Renginyje taip pat bus apdovanoti sėkmingiausi Lietuvos viešojo administravimo institucijų ir privataus sektoriaus įmonių įgyvendinti projektai e. valdymo srityje, vyks geriausių e. valdymo technologinių sprendimų paroda.

Tarptautinę konferenciją inicijavo Italijos kompanija "EuroSpace". Italai su e. valdymu susijusias konferencijas rengia kasmet vis kitose Europos Sąjungos valstybėse. Konferencijos organizavimą koordinuoja Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos, Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LRV yra konferencijos organizacinis partneris.

Šaltinis: LRVK, IVPK