BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


ES ruošiasi imtis teisinių veiksmų prieš naujas nares dėl telekomunikacijų rinkos

Data

2004 12 07

Įvertinimas
0
Europos Sąjunga (ES) ruošiasi imtis teisinių veiksmų prieš aštuonias iš dešimties naujų valstybių narių už tai, kad jos nesugebėjo priimti teisės aktų, atversiančių jų telekomunikacijų rinkas, pareiškė ES informacinės visuomenės ir žiniasklaidos komisarė Vivjana Reding (Viviane Reding).

Pareigūnės teigimu, didžioji dalis bloko narių padarė gerą pažangą, priimdamos teisės aktus, pagerinsiančius ryšių sektoriaus konkurenciją.

Tačiau 13 valstybių, tarp jų dauguma naujų narių, nesugebėjo priimti arba bazinių, arba antrinių teisės aktų, tai yra išsamių, administracinių sektorių reguliuojančių taisyklių.

"Komisija ragina Belgiją, Čekiją, Estiją, Graikiją ir Liuksemburgą galutinai priimti reikiamus pirminius teisės aktus", - pareiškė V. Reding, pristatydama metinę Komisijos ataskaitą apie Europos ryšių sektorių.

Ataskaita, kurią gavo naujienų agentūra "Reuters", parodė, kad konkurencija Europos telekomunikacijų sektoriuje klesti, tačiau taip pat nurodė nacionalinio ryšių sektoriaus liberalizavimo trūkumus Vokietijoje ir Prancūzijoje bei kitose valstybėse.

Komisija jau pradėjo procesą dėl teisės aktų pažeidimo prieš Belgiją, Graikiją ir Liuksemburgą ir šiuo metu imsis tų pačių veiksmų prieš Estiją ir Čekiją, pareiškė V. Reding.

"Antrinius teisės aktus turi įgyvendinti šios aštuonios valstybės narės: Ispanija, Prancūzija, Kipras, Latvija, Lietuva, Lenkija, Slovėnija ir Slovakija. Komisija pradėjo procesus dėl teisės aktų pažeidimo prieš Ispaniją ir Prancūziją ir rengiasi tą patį padaryti prieš naująsias valstybes nares", - sakė komisarė.

Pagal teisės aktų pažeidimo procesą Komisija gali valstybei pateikti du oficialius įspėjimus prieš patraukdama ją į Europos Teisingumo Teismą Liuksemburge. Aukščiausiasis Europos Sąjungos teismas tada priima nutarimą, ar valstybė tinkamai perkėlė ES teisės aktus į nacionalinius įstatymus.

V. Reding taip pat sukritikavo tarptinklinio ryšio (angl. roaming) tarifus, kuriuos vartotojas turi mokėti naudodamasis kitu tinklu užsienyje. Komisarė palankiai įvertino būsimą Europos reguliuotojų grupės (ERG) - nacionalinių reguliuotojų sąjungos, susitarimą dirbti kartu, sprendžiant tarptinklinio ryšio klausimą.

"Tai yra labai svarbu, nes visi žino, kad kainos yra nepaprastai aukštos", - teigė V. Reding. ERG sekretorius Heinrichas Otruba (Heinrich Otruba) pareiškė, kad grupė padarys pareiškimą ketvirtadienį.

Komisija jau pradėjo tirti, ar kai kurių Didžiosios Britanijos ir Vokietijos operatorių taikomi tarptinklinio tinklo tarifai nepažeidžia ES antimonopolinės veiklos taisyklių.

Šaltinis: ELTA