BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


ES ketina remti skaitmeninės muzikos pardavėjus internete

Data

2005 07 08

Įvertinimas
0
Europos Komisija svarsto veiksmus, kurie padidintų Europos Sąjungos (ES) interneto muzikos tiekėjų pardavimus, nes auga susirūpinimas, kad šių paslaugų rinka smarkiai atsilieka nuo JAV, remdamasi "Financial Times" praneša ELTA.

Ketvirtadienį Briuselis pranešė, kad vienas iš veiksnių, neleidžiančių Europos teikėjams plėstis, yra sunkumai ir išlaidos siekiant gauti 25 ES narių autorinių teisių licenciją.

Komisija siekia išsiaiškinti, ar ji gali įvesti visiems internetinės muzikos teikėjams vieną visos Europos autorinių teisių licenciją.

Šiuo metu muzikos pardavimo internete paslaugų teikėjai paprastai išleidžia apie 475 tūkst. eurų, kad įsigytų vienos dainos autorinių teisių licenciją visose ES šalyse, pabrėžė Komisija. Tai reiškia, kad "teikėjas turės parduoti 4,75 mln. dainų tik tam, kad padengtų autorinių teisių licencijos įsigijimo sąnaudas", sakė Komisijos pareigūnas, atsakingas už autorinių teisių politiką Tilmanas Luederis (Tilman Lueder).

Jis sakė, kad tokios per didelės sąnaudos lėtina Europos internetinės muzikos rinkos augimą, kuri pernai siekė vos 27 mln. eurų, palyginti su 207 mln. eurų dydžio JAV rinka.

"Spraga yra labai didelė ir mums reikia kažką dėl to daryti. Jei nieko nekeisime, mūsų internetinės muzikos rinka nesiplės", - teigė T. Luederis.

ES vidaus rinkos komisaras Čarlis Makryvis (Charlie McCreevy) sakė: "Visoje Europoje galiojančios autorinių teisų licencijos nebuvimas apsunkina naujų interneto paslaugų teikėjų kūrimąsi Europoje".

"Štai dėl ko mes siūlome sukurti visos Europos autorinių teisių leidimus", - pridūrė jis.

Šaltinis: ELTA