BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


ES karštoji pranešimų apie dingusius vaikus linija 116000 veikia penkiose valstybëse narëse

Data

2009 02 19

Įvertinimas
0
Prieš dvejus metus Europos Komisija visoje Europos Sąjungoje pranešimams apie dingusius vaikus rezervavo bendrą telefono numerį 116000 (IP/07/188) ir paragino valstybes nares pradëti teikti šią paslaugą. Praëjusiais metais telefono numeris 116000 veikë tik Vengrijoje (IP/08/1129), tačiau Komisijai dar ne kartą paraginus visos ES valstybës narës sudarë galimybes juo naudotis karštosios linijos paslaugų teikëjams. Šis numeris paslaugų teikëjams paskirtas devyniose valstybëse narëse, o praëjusiais metais – tik septyniose. Telefono numeris 116000 jau veikia penkiose šalyse (Graikijoje, Vengrijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje ir Rumunijoje). Greitai jis pradës veikti dar dviejose (Belgijoje ir Slovakijoje). Atidžiai stebëjusi, ar telefono numeris 116000 rezervuotas ES šalyse, kaip reikalaujama pagal ES teisę, Komisija dar kartą ragina valstybes nares paremti ir informuoti potencialius karštosios linijos 116000 operatorius, kad prireikus tëvai ir vaikai visoje Europoje galëtų skambinti numeriu 116000.
„Gera žinia, kad karštoji pranešimų apie dingusius vaikus linija jau veikia Graikijoje, Vengrijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje ir Rumunijoje. Vis dëlto tikëjausi, kad ir kitos valstybës narës bus kur kas aktyvesnës. Tenkintis pasiektais rezultatais, kai kalbama apie mûsų vaikų saugumą, nëra kada, – teigë už telekomunikacijas atsakinga Europos Komisijos narë Viviane Reding. Raginu valstybes nares įvykdyti savo įsipareigojimus ir informuoti paslaugos teikëjus apie galimybę naudoti skaitmenimis 116 prasidedančius telefono numerius, kad karštosios linijos kuo greičiau pradëtų veikti visoje ES. Be teisinių įpareigojimų, kuriuos aš toliau aktyviai raginsiu vykdyti, yra ir moralinis įsipareigojimas Europoje gyvenantiems tëvams ir vaikams.“

Šiandien ES karštoji pranešimų apie dingusius vaikus linija 116000 veikia penkiose ES valstybëse narëse (Graikijoje, Vengrijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje ir Rumunijoje). Šiose šalyse numeris paskirtas paslaugos teikëjams, kurie turi sugebëti tinkamai tvarkytis – skambučiai turi bûti nemokami, veikti visą parą ištisą savaitę visoje šalyje. Vengrijoje įdiegus telefono numerį 116000 kas mënesį sulaukiama apie 40 000 skambučių, iš kurių Vengrijos karštoji linija Kék Vonal per mënesį gali atsiliepti į 6 000–7 000.

Praëjusiais metais telefono numeris 116000 pasiteisino – naudojantis juo buvo išspręsta tarpvalstybinë tëvų įvykdyto vaikų grobimo byla. Belgijoje tëvas pasiëmë septynerių, dešimties ir keturiolikos metų dukras ir devynis su puse mënesio laikë paslëpęs labai prastomis ir pavojingomis sąlygomis. 2008 m. rugsëjį Belgijos ir Portugalijos karštųjų pranešimų apie dingusius vaikus linijų 116000 darbuotojų prašymu Portugalijos TV kanalo RTP-TV vakaro žinių laida pradëta prašymu suteikti informacijos apie šiuos dingusius vaikus, o laidos pabaigoje visame ekrane buvo parodytas telefono numeris 116000. Po šios transliacijos byla buvo išspręsta vos per kelias minutes. Įdiegus telefono numerį 116000 visoje Europoje tokios paieškos kampanijos ir tarptautinis bendradarbiavimas bûtų sklandesnis ir kur kas veiksmingesnis. Karštosios linijos sudarytų sąlygas derinti veiksmus ir padëtų spręsti tarpvalstybinius vaikų dingimo atvejus.

Sklandžiai vyksta ir kitų dviejų 2007 m. spalio mënesį rezervuotų telefono numerių 116111 (pagalbos vaikams linijos) ir 116123 (psichologinës pagalbos linijos) diegimas.

Pernai telefono numerį 116111 paskyrë 10 valstybių narių, o šiemet – jau šešiolika (Bulgarija, Čekija, Vokietija, Danija, Estija, Graikija, Suomija, Vengrija, Airija, Latvija, Nyderlandai, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Švedija ir Slovakija). Dviejose šalyse (Kipre ir Ispanijoje) vyksta numerių priskyrimo procedûra. Praëjusiais metais telefono numeris 116111 veikë tik Vengrijoje, o šiemet veikia jau devyniose valstybëse narëse (Čekijoje, Vokietijoje, Danijoje, Estijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje ir Slovakijoje) ir greitai pradës veikti dar penkiose šalyse (Graikijoje, Suomijoje, Airijoje, Latvijoje ir Švedijoje).

Psichologinës pagalbos karštoji linija 116123 priskirta septynių valstybių narių (Austrijos, Vokietijos, Suomijos, Airijos, Nyderlandų, Švedijos ir Slovënijos) pagalbos linijos operatoriams. Šiuo metu numerio priskyrimo procedûra vykdoma Kipre. Telefono numeris 116123 veikia Austrijoje ir greitai bus įdiegtas dar trijose šalyse (Vokietijoje, Švedijoje ir Slovënijoje).

Praëjusių metų liepos mën. Komisijos parengtoje pažangos ataskaitoje nurodyta, kad iki šiol valstybës narës nedëjo pakankamai pastangų, kad informuotų galimus paslaugų teikëjus apie skaitmenimis 116 prasidedančius telefono numerius, ir paragino jas veikti aktyviau (IP/08/1129) . Visų pirma valstybës narës galëtų dëti daugiau pastangų ir galimiems paslaugų teikëjams, kurie paprastai nedaug nusimano apie telekomunikacijas, pateikti informaciją, kaip gauti numerį, ir nurodyti vieną atstovą ryšiams ministerijoje arba nacionalinëje priežiûros institucijoje.

Pagrindiniai faktai

2006 m. liepos mën. Europos Komisija pasiûlë rezervuoti bendrąjį telefono numerį, kuriuo bûtų galima informuoti apie dingusius vaikus (11600), ir kitą bendrąjį telefono numerį, kuriuo vaikai galëtų kreiptis pagalbos (116111). Šis siûlymas grindžiamas priimta ES vaiko teisių strategija (IP/06/927). 2007 m. vasario 15 ir spalio 30 d. Komisija nusprendë visose valstybëse narëse rezervuoti telefono numerius 116000 (IP/07/188) ir 116111. Šiuo sprendimu ES valstybës įpareigotos sudaryti galimybę naudotis skaitmenimis 116 prasidedančiais telefono numeriais, tačiau nereikalaujama, kad jos tuos numerius skirtų paslaugų teikëjams arba užtikrintų paslaugų teikimą.

Daugiau informacijos apie skaitmenimis 116 prasidedančius telefono numerius:

http://ec.europa.eu/information_society/policy/ecomm/current/pan_european/index_en.htm  


Šaltinis: EK