ES internetu naudojasi daugiau nei pusė gyventojų

Data

2002 10 17

Įvertinimas
0

Europos Sąjungoje interneto vartotojai sudaro 51 % gyventojų. Didžiausiais interneto vartojimo rodikliais pasižymi Danija (73 %), Švedija (70 %), Nyderlandai (68 %) bei Suomija (67 %). Graikijoje internetu naudojasi tik 18 % gyventojų.

Visose ES valstybėse pagrindinė interneto naudojimo vieta yra namai – net 71 % šių valstybių gyventojų internetą vartoja būtent namuose. Toliau seka darbovietė (42 %), draugų, pažįstamų, giminių namai (31 %) ir mokymo įstaiga (21 %). Interneto kavinės populiariausios Graikijoje (22 %) ir Ispanijoje (19 %). Daugumoje ES valstybių sumažėjo viešus interneto prieigos taškus naudojančių žmonių skaičius.

Iš visų interneto vartotojų, didžiausia dalis yra reguliarūs vartotojai, internetą naudojantys kasdien (42 %), keletą kartų per savaitę (25 %) ar bent kartą per savaitę (16 %); 9 % internetu naudojasi bent kartą per mėnesį, 8 % – rečiau.

Internetu yra pirkę daugiau nei trečdalis – 35 % internautų, tačiau tik 4 % jų tai daro dažnai. Nepatenkinti pirkimais internetu ( t.y. išbandę pirkimą ir nusprendę daugiau to nedaryti) yra tik 1 % interneto vartotojų.

Jungtinė Karalystė yra vienintelė šalis, kur daugiau nei pusė internautų (55 %) yra pirkę internetu; šioje šalyje daugiausiai ir nuolatinių interneto pirkėjų – 37 %.

Daugiau nei pusė interneto pirkėjų susiduria su problemomis (40 %). Dažniausiai minimos interneto svetainės navigacijos problemos (jas nurodo 28 % pirkėjų); kitos reikšmingos problemos susiję su klaidinančia reklama ar pasiūlymais (21 %) ir neaiškiomis kainomis (8 %). 9 % interneto pirkėjų teigia negavę savo nupirktos prekės, 14 % užsakytų paslaugų ar prekių negavo laiku.

Dauguma ES interneto pirkėjų (55%) naudojasi savo šalies interneto svetainių paslaugomis.

Šaltinis: Europos Komisija, IVPK