Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


ES internetu naudojasi daugiau nei pusė gyventojų

Data

2002 10 17

Įvertinimas
0

Europos Sąjungoje interneto vartotojai sudaro 51 % gyventojų. Didžiausiais interneto vartojimo rodikliais pasižymi Danija (73 %), Švedija (70 %), Nyderlandai (68 %) bei Suomija (67 %). Graikijoje internetu naudojasi tik 18 % gyventojų.

Visose ES valstybėse pagrindinė interneto naudojimo vieta yra namai – net 71 % šių valstybių gyventojų internetą vartoja būtent namuose. Toliau seka darbovietė (42 %), draugų, pažįstamų, giminių namai (31 %) ir mokymo įstaiga (21 %). Interneto kavinės populiariausios Graikijoje (22 %) ir Ispanijoje (19 %). Daugumoje ES valstybių sumažėjo viešus interneto prieigos taškus naudojančių žmonių skaičius.

Iš visų interneto vartotojų, didžiausia dalis yra reguliarūs vartotojai, internetą naudojantys kasdien (42 %), keletą kartų per savaitę (25 %) ar bent kartą per savaitę (16 %); 9 % internetu naudojasi bent kartą per mėnesį, 8 % – rečiau.

Internetu yra pirkę daugiau nei trečdalis – 35 % internautų, tačiau tik 4 % jų tai daro dažnai. Nepatenkinti pirkimais internetu ( t.y. išbandę pirkimą ir nusprendę daugiau to nedaryti) yra tik 1 % interneto vartotojų.

Jungtinė Karalystė yra vienintelė šalis, kur daugiau nei pusė internautų (55 %) yra pirkę internetu; šioje šalyje daugiausiai ir nuolatinių interneto pirkėjų – 37 %.

Daugiau nei pusė interneto pirkėjų susiduria su problemomis (40 %). Dažniausiai minimos interneto svetainės navigacijos problemos (jas nurodo 28 % pirkėjų); kitos reikšmingos problemos susiję su klaidinančia reklama ar pasiūlymais (21 %) ir neaiškiomis kainomis (8 %). 9 % interneto pirkėjų teigia negavę savo nupirktos prekės, 14 % užsakytų paslaugų ar prekių negavo laiku.

Dauguma ES interneto pirkėjų (55%) naudojasi savo šalies interneto svetainių paslaugomis.

Šaltinis: Europos Komisija, IVPK