BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


ES grasina imtis veiksmų prieš mobiliojo ryšio bendroves, per brangiai imančias už skambučius į užsienį

Data

2005 07 11

Įvertinimas
0
Europos Sąjunga (ES) pagrasino imtis veiksmų prieš mobiliojo ryšio bendroves, skambučiams į užsienį taikančias per dideles kainas.

ES ryšių komisarė Vivjana Reding (Viviane Reding) dienraščiui "Austrian Standard" teigė, kad jei mobiliojo ryšio kompanijos nesumažins skambučių į užsienį tarifų, Europos Komisija gali imtis teisinių žingsnių.

Atostogų sezono pradžioje ji perspėjo turistus: "Kiekvienas, besinaudojantis mobiliuoju telefonu užsienyje, rizikuoja sumokėti brangiai".

Įkainiai yra "neproporcingai dideli", teigė V. Reding. Jei bendrovės nesukurs suprantamos tarifų struktūros, "romingo" paslauga užsienyje išliks nepatogumu, o ne patrauklia paslauga.

"Ilgainiui mes nebegalime stebėti ir nesiimti veiksmų", - sakė ji.

Pavyzdžiui, skambutis iš Suomijos į Kiprą su Suomijos mobiliojo ryšio operatoriaus sutartimi kainuoja 58 euro centus, o skambutis iš Maltos į Lenkiją su Lenkijos mobiliojo ryšio operatoriaus sutartimi kainuoja 5 eurus. Austrija tarifų sąraše stovi "kažkur per vidurį".

Vartotojai patiria "nulinį skaidrumą". Keliautojai iš anksto neperspėjami apie kainas. Net jei jie išjungia telefoną ir veikia tik pašto dėžutė, jiems vis tiek taikomos "romingo" kainos, sakė V. Reding.

ES komisarė prisiminė Briuselio procedūrą prieš bankus dėl pervedimų į užsienį tarifų. Ketverius metus Europos Komisija bergždžiai ragino sumažinti tarifus, galų gale teko imtis veiksmų.

Artimiausioje ateityje mobiliojo ryšio sektoriuje Briuselis norėtų apsiriboti įtikinėjimu, sakė ji. Mobiliojo ryšio bendrovės negali būti suinteresuotos, kad jų klientai užsienyje, vietoj to, jog naudotųsi telefonais, bijodami didelių kainų juos išjungtų.

Europos Komisija pirmadienį pažadėjo imtis veiksmų, kad užtikrintų konkurenciją rinkoje.

Komisija nuo 1997 iki 2003 metų tyrė didmenines "romingo" paslaugos kainas Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje, nes pasirodė kaltinimų, jog mobiliojo ryšio operatoriai nustatė per didelius skambučių į užsienį tarifus.

"Nors rinkoje matyti pokyčių ženklai, Komisija nėra tikra, kad dabartinės kainos vartotojams atspindi efektyvią konkurenciją, - teigia ES vykdomoji institucija savo pranešime. - Dėl to Komisija imsis veiksmų padidinti tarptautinių paslaugų kainų skaidrumą, kad vartotojai galėtų lengviau pasirinkti geriausią pasiūlymą".

Tačiau institucija neketina reguliuoti "romingo" paslaugos kainų, pabrėžė atstovas spaudai.

"Mes neketiname imtis reguliavimo... Tikimės, kad rinka reguliuos pati save", - sakė Komisijos atstovas spaudai Martinas Selmairas (Martin Selmayr).

Šaltinis: ELTA