BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Elektroninis parašas asmens tapatybės kortelėje - saugus ir universalus raktas į elektroninę erdvę

Data

2020 11 03

Įvertinimas
2
eid.jpg

LR Vidaus reikalų ministerija pristato atnaujintą interneto svetainę https://www.eid.lt, kurioje patogiai pateikiama visa aktuali informacija apie LR asmens tapatybės kortelę (ATK) bei galimybė naudotis elektroniniu parašu esančiu joje. 

LR Vidaus reikalų ministerija, būdama partneriu Informacinės visuomenės plėtros komiteto vykdomo projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ („Prisijungusi Lietuva“), atnaujino svetainę – https://www.eid.lt, kurioje pristato naudingą informaciją apie ATK.  Supažindinama kaip LR piliečiams naudotis asmens tapatybės kortele savo tapatumui patvirtinti elektroninėje erdvėje, kai paslaugos teikiamos internetu, o elektroninius dokumentus būtina pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu. Naujajame tinklapyje galima rasti informaciją susijusią su ATK išdavimo tvarka, sertifikatų atnaujinimu, aktualių elektroninių paslaugų gavimu, reikalavimais ir patarimais saugumui užtikrinti ir pan. Be to, svetainėje pateikiami praktiniai filmukai, kurie kiekvienam norinčiam padės įvaldyti kvalifikuoto elektroninio parašo naudojimą.

Tam, kad LR piliečiai galėtų naudoti ATK elektroninėje erdvėje, visose Lietuvos bibliotekose bei susitikimuose su projektu „Prisijungusi Lietuva“ nemokamai dalinami lustinių kortelių skaitytuvai.

Aukštas saugumo lygis - notifikuota LR elektroninės atpažinties schema
LR Vidaus reikalų ministerija sėkmingai užbaigė Europos Sąjungos eIDAS reglamentu (ES) Nr. 910/2014) nustatytas procedūras dėl Lietuvos elektroninės atpažinties schemos, kuri būtų pripažįstama tarpvalstybiniu lygmeniu ES vidaus rinkoje, notifikavimo. Procedūros metu patvirtinta, kad elektroninės atpažinties schema, pagal kurią išduodamos Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės, atitinka aukštą saugumo patikimumo lygį. Apie tai oficialiai paskelbta 2020 m. rugpjūčio 21 d. ES teisės akte

Sužinoti daugiau apie LR asmens tapatybes kortelę ir kaip ja naudotis elektroninėje erdvėje kviečiame svetainėje https://www.eid.lt .
 

Apie projektą „Prisijungusi Lietuva“ (www.prisijungusi.lt)
Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes. 
Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

           

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.