BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Elektroninės paslaugos – paprasta ir patogu

Data

2014 02 06

Įvertinimas
0
2014 m. vasario 3 d. Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos per informacines sistemas pradeda teikti elektronines paslaugas.

Prisijungę prie Viešųjų paslaugų, susijusių su asmens ir kitų dokumentų išdavimu, konsultavimu, teikimo Lietuvos Respublikos piliečiams ir užsieniečiams informacinės sistemos (https://epis.vrm.lt), Lietuvos Respublikos piliečiai ir užsieniečiai galės pateikti elektroninį prašymą patvirtinti kvietimą. Užpildžius elektroninį prašymą ir pridėjus reikiamų dokumentų kopijas, pateiktas prašymas bus išnagrinėtas, o kvietimas patvirtintas elektroniniu būdu. Taigi nereikės asmeniškai vykti į teritorinės policijos įstaigos migracijos padalinį. Asmenys, užsisakę informavimo paslaugą, el. paštu ir (ar) nemokama trumpąja SMS žinute bus informuojami apie pateikto elektroninio prašymo nagrinėjimo eigą, informacinėje sistemoje galės peržiūrėti pateiktų prašymų ir patvirtintų kvietimų sąrašus, atsispausdinti patvirtintą kvietimą.

Asmenys taip pat galės matyti informaciją apie savo ar nepilnamečių vaikų turimus Lietuvos Respublikos piliečių asmens ir užsieniečiams Lietuvos Respublikoje išduodamus dokumentus. Ši paslauga bus naudinga, kai asmuo norės sužinoti turimo dokumento duomenis, tačiau reikiamu metu neturės dokumento kartu su savimi. Jeigu sistemos naudotojai nurodys savo kontaktinius duomenis, likus tam tikram dienų skaičiui iki turimo asmens dokumento galiojimo laiko pabaigos, apie dokumento galiojimo pabaigą jie bus informuojami el. paštu ir (ar) nemokama trumpąja SMS žinute.

Asmenys, kurie naudojasi asmens tapatybės kortelėje įrašytais asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje ir elektroninio kvalifikuoto parašo sertifikatais, galės užsisakyti ir informavimo apie sertifikatų galiojimo pabaigos laiką paslaugą. Taigi galės iš anksto pasirūpinti asmens dokumentų keitimu, laiku pratęsti sertifikatų galiojimą. Tai padės išvengti būtinybės dokumentus keisti skubos tvarka.

Užsisakiusieji informavimo paslaugą, el. paštu ir (ar) nemokama trumpąja SMS žinute bus informuojami apie tai, kad asmens dokumentas jau pagamintas, kur galima jį atsiimti.

Elektroninį pranešimą apie prarastą asmens dokumentą galima bus pateikti bet kuriuo paros metu. Jis nedelsiant bus paskelbtas negaliojančiu, ir nereikės asmeniškai vykti į atsakingą instituciją. Paskelbus asmens dokumentą negaliojančiu, sumažės tikimybė, kad Jūsų prarastu dokumentu bus neteisėtai pasinaudota.

Sistemos naudotojams nereikės pildyti asmens duomenų ar suvesti mokėjimo informacijos. Pasirinkus norimas paslaugas, sistema pateiks iš dalies užpildytą valstybės rinkliavos mokėjimo prašymą.

Migracijos departamento svetainėje adresu www.migracija.lt 24 valandas per parą asmenys galės pateikti klausimus, susijusius su Lietuvos Respublikos pilietybe, asmens dokumentais ir užsieniečių teisine padėtimi Lietuvoje. Elektroninis konsultantas pateiks Jums atsakymą. Ši paslauga teikiama lietuvių, anglų, rusų kalbomis.

Tikimasi, kad naujos ir modernios elektroninės paslaugos užtikrins efektyvų Lietuvos Respublikos piliečių ir užsieniečių aptarnavimą.

 

Duomenų šaltinis: Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.