BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija paskelbė valstybių narių atvirų duomenų politikos apžvalgą

Data

2018 10 04

Įvertinimas
1
oecd2.jpg

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (OECD) pirmą kartą parengė ir paskelbė OECD priklausančių šalių ir šalių partnerių viešojo sektoriaus atvirų duomenų politikos ataskaitą. Pasiektų rezultatų apžvalga ir lyginamoji analizė buvo atlikta remiantis duomenimis, surinktais 2013, 2014, 2016 ir 2017 metais. Pažymėtina, kad Lietuva pilnateise OECD nare tapo tik 2018 m. liepos mėnesį, tačiau Lietuvos atvirų duomenų politikos apžvalga taip pat yra pateikiama.

Ataskaitoje vertintos šalių vyriausybių pastangos didinti viešojo sektoriaus atvirų duomenų prieinamumą ir jų pakartotinį panaudojimą. Taip pat nurodoma, kad šalia vyriausybių įsipareigojimų atverti kokybiškus viešojo sektoriaus duomenis į procesą būtina įtraukti visus šių duomenų naudotojus: visuomenes organizacijas, žurnalistus, verslo atstovus, didžiąsias technologijų įmones, akademinę bendruomenę.

Ataskaitoje pabrėžiama, kad duomenų atvėrimas yra didesnių skaitmeninių pokyčių sudėtinė dalis ir turi būti derinamas su kitomis viešojo sektoriaus iniciatyvomis, tokiomis kaip atvira vyriausybė, inovacijos, užimtumo skatinimas, tvarus vystymasis, mobilumas ir kt.  

Su ataskaita galite susipažinti čia Open Government Data Report

Duomenų šaltinis: OECD