BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


EK pradėjo viešas konsultacijas dėl pakartotinio viešojo sektoriaus informacijos naudojimo

Data

2008 06 27

Įvertinimas
0
Viešosios įstaigos turi ir surenka daug informacijos, susijusios su, pavyzdžiui, meteorologiniais, eismo ir finansiniais duomenimis, taip pat su skaitmeniniais žemėlapiais arba turizmu, ir ja dalijasi. Ši vertinga viešojo sektoriaus informacija gali tapti naujų papildomos naudos teikiančių paslaugų pagrindu, tačiau įmonėms ir asmenims dažnai sunku ją panaudoti pakartotinai. 2003 m. ES viešojo sektoriaus informacijos direktyva skatinamas pakartotinis tokios informacijos naudojimas visoje Europos Sąjungoje. Europos Komisijai nutraukus pažeidimo nagrinėjimo procedūrą, taikytą Belgijai, kuri nebuvo perkėlusi direktyvos į nacionalinę teisę, direktyvos perkėlimas į nacionalinę teisę užbaigtas visose 27 Europos Sąjungos valstybėse narėse. Šiuo metu Komisija, rengdamasi Viešojo sektoriaus informacijos direktyvos peržiūrai, kuri turi būti atlikta iki 2008 m. pabaigos, vertina susijusius nacionalinės teisės aktus. Šiuo tikslu ji pradėjo viešąsias konsultacijas, vyksiančias iki 2008 m. liepos 31 d.
„Naudodamiesi automobilyje esančia navigacijos sistema Jūs naudojatės viešojo sektoriaus informacija grindžiamomis paslaugomis. Tai tik vienas iš tūkstančių pavyzdžių. Viešojo sektoriaus informacija – labai svarbus Europos skaitmeninių technologijų pramonėje naudojamas šaltinis, – sakė už informacinę visuomenę ir žiniasklaidą atsakinga ES Komisijos narė Vivian Reding. – Šiuo metu, kai visos valstybės narės yra priėmusios teisės aktus, turime užtikrinti, kad jie veiktų praktiškai.“

Viešojo sektoriaus informacija yra ypatingas ES skaitmeninių technologijų pramonėje naudojamas šaltinis. Remiantis 2006 m. apklausos duomenimis, bendra viešojo sektoriaus rinkos vertė Europos Sąjungoje yra maždaug 27 mlrd. EUR. ES viešojo sektoriaus informacijos direktyva siekiama panaikinti rinkos kliūtis, pavyzdžiui, tų viešųjų organizacijų, kurios komerciniais tikslais naudoja jų pačių surinktą informaciją, konkurencinį pranašumą prieš privačias bendroves, atsirandantį dėl sudėtingos licencijų išdavimo tvarkos ir didelių mokesčių. Iki 2008 m. pabaigos turi būti nutraukti išimtiniai susitarimai dėl viešojo sektoriaus informacijos naudojimo, visuomeninių organizacijų sudaryti su viena bendrove. Tai atlikus daugeliui informaciją pakartotinai naudojančių subjektų bus suteikta galimybė naudotis svarbiais informacijos šaltiniais. Be to, direktyva valstybės narės įpareigojamos spręsti duomenų apie galimybes naudotis viešojo sektoriaus informacija trūkumo problemą ir patikslinti informacijos pakartotinio naudojimo sąlygas. Šios priemonės būtinos siekiant sukurti informacijos bendrąją rinką ir nustatyti vienodas taisykles Europos bendrovėms.

Visos 27 Europos Sąjungos valstybės narės yra perkėlusios direktyvą į savo nacionalinę teisę. Belgija pranešė, kad, vykdydama 2007 m. gruodžio 13 d. Europos Teisingumo Teismo sprendimą (byla C-2006/528), ji direktyvą į nacionalinę teisę perkėlė 2008 m. gegužės 8 d.

Neseniai Europos Komisija paskelbė apie viešąsias konsultacijas internetu , kuriomis siekiama iš suinteresuotųjų šalių surinkti informaciją apie Viešojo sektoriaus informacijos direktyvos įgyvendinimą, poveikį ir taikymo sritį. Konsultacijos vyks iki 2008 m. liepos 31 d., o jų rezultatais bus pasinaudota peržiūrint direktyvą.

Bendroji informacija

2003 m. lapkritį Europos Parlamentas ir Ministrų Taryba priėmė Viešojo sektoriaus informacijos direktyvą. Ja siekiama viešojo sektoriaus įstaigoms pasiūlyti priemones, kuriomis būtų skatinamas pakartotinis jų informacijos šaltinių naudojimas, nustatant prašymų dėl dokumentų pakartotinio naudojimo arba galimybės naudotis dokumentais nagrinėjimo taisykles. Valstybėms narėms buvo skirta 18 mėnesių (iki 2005 m. liepos 1 d.) direktyvai į nacionalinę teisę perkelti. Europos Komisija stebi, kaip valstybės narės įgyvendina direktyvą. Nutraukus prieš Belgiją pradėtą procedūrą (kurią Komisija pradėjo 2005 m. spalio 12 d. ir dėl kurios į Europos Teisingumo Teismą kreipėsi 2006 m. gruodžio 12 d. (IP/06/1891)), sudarytos sąlygos šias taisykles veiksmingiau taikyti visoje ES.

Komisijos viešųjų konsultacijų dokumentą dėl Viešojo sektoriaus informacijos direktyvos peržiūros galima rasti tinklalapyje

http://ec.europa.eu/information_society/policy/psi/index_en.htm

Nuomones ir pastabas, susijusias su viešosiomis konsultacijomis, galima siųsti el. paštu

[email protected]  

Šaltinis: Europos komisija