BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


EK pradeda įgyvendinti e. valdžios palaikymo paslaugą SEMIC.EU

Data

2008 06 20

Įvertinimas
0

Europos Komisija pradeda įgyvendinti e. valdžios palaikymo paslaugą SEMIC.EU (www.semic.eu), kurio tikslas – galimybė keistis duomenimis nepaisant nacionalinių, kalbinių, administracinių, techninių ar kitų ribų. Kitaip tariant, siekiama įgyvendinti vieno langelio principą, kurio tikslas – užtikrinti semantinį interoperabilumą Europoje, t.y. procesą, kuriuo suteikiama galimybė keisti, suprasti ir iš naujo naudoti turinio esmę, o taip pat nustatyti ir siekti vienigų kokybės standartų. Šis projektas veikia IDABC programos rėmuose.

Konferencijoje “Sujungiant Europą” (“Interconnecting Europe”) buvo pristatytas Semantinio interoperabilumo Europoje centras www.semic.eu . Vienas pagrindinių šio portalo tikslų – visiems prieinama interoperabilumo išteklių talpykla, kurioje kaupiami ir saugomi duomenų modeliai, atvaizdavimo lentelės, dokumentacijos ir kiti ištekliai, suteikiantys galimybę skirtingoms informacinėms sistemoms bendrauti tarpusavyje. Šių interoperabilumo išteklių pagalba skirtingos informacinės sistemos galės ne tik keistis duomenimis, bet ir užtikrinti, kad jie būtų vienodai suprantami – tai ypač svarbu daugiakalbėje ES. Be to, SEMIC.EU naudotojai interoperabilumo ištekliais naudotis galės eletroniniu būdu, taip pat jie bus skatinami dalyvauti virtualių bendruomenių veikloje vystant interoperabilumo sprendimus, prašant konsultacijų, mokymų ar kitokios informacijos. Tokiu būdu SEMIC.EU paslaugos dėka šios priemonės bus prieinamos didesnei visuomenės daliai, o tuo pačiu bus mažinamos ir europinių e. valdžios projektų išlaidos.

Šaltinis: EK, IVPK