BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


EK grasina telekomunikacijų sektoriaus neliberalizavusioms narėms

Data

2001 11 30

Įvertinimas
0

Trečiadienį Europos Komisija pagrasino pradėsianti teisminius veiksmus prieš tas Europos Sąjungos valstybes, kurioms iki šiol nepavyko liberalizuoti telekomunikacijų sektorių.

Ypatingai daug kritikos susilaukė Jungtinė Karalystė. ES šaltinių teigimu, tempai, kuriais šios valstybės BT atvėrė savo tinklą konkurentams, buvo „labai nuviliantys“. BT vietinių linijų prisijungimo kainos vis dar yra pernelyg aukštos, ir dėl to tik 137 Jungtinės Karalystės linijos buvo atidarytos telekomo konkurentams, tuo tarpu Vokietija teigia atidariusi daugiau nei 500.000 linijų. Danija ir Suomija, sąlyginai mažos šalys, turi po 40.000 atidarytų vietinių atšakų linijų.

Be to, Jungtinė Karalystė kritikuojama ir dėl brangių vietinių pokalbių. Tik praeitą mėnesį JK reguliuotojas „Oftel“ buvo priverstas smarkiai sumažinti BT metines nuomos kainas nuo 137 GBP (220 EUR) iki 53 GDP (85 EUR). Tačiau net ir dabar vietinis skambutis JK yra vienas brangiausių Europoje.

Tuo tarpu „Oftel“ gina Jungtinę Karalystę, teigdamas, šalis vadovaujasi visais Europos Sąjungos teisės reikalavimais, ir kad ne jos kaltė, jei telekomai nesinaudojo bendru priėjimu, kuris nuo 2000 m. gruodžio teoriškai prieinamas BT konkurentams. Į Europos Komisijos teiginį, kad bendro priėjimo linijos nedomina konkurentų, „Oftel“ atsako negalinti versti bendrovių naudotis bendru priėjimu.

Gruodžio 20 d. Europos Komisija priims sprendimą, kurioms šalims bus iškeltos teisminės bylos.

Šaltinis: Europemedia.net, IVPK