BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


ECDL tampa oficialiu Europos informacinių technologijų įgūdžių standartu

Data

2001 11 22

Įvertinimas
0
Europos Sąjungos informacinės visuomenės darbo ir socialinių reikalų komitetas (ESDIS) rekomendavo Europos Komisijai, kad Europos kompiuterių vartotojo pažymėjimas (ECDL) būtų pripažintas pagrindiniu Europos informacinių technologijų įgūdžių standartu.

ESDIS komitetas buvo įpareigotas įvertinti Europoje naudojamas vartotojų sertifikavimo sistemas pagal jų atitikimą 2000 kovo mėnesį priimtam e-Europos kūrimo veiksmų planui. Vienas iš svarbių šio plano tikslų buvo įvesti bendrą Europos pažymėjimą pagrindiniams informacinių technologijų įgūdžiams sertifikuoti.

ECDL Fondas ilgai dirbo ir tikėjosi, kad ECDL taps viena iš svarbiausių Europos Komisijos iniciatyvų vykdant e–Europe 2002 veiksmų planą. Šis planas ypatingai pabrėžia nuolatinį mokymąsi, kaip vieną iš pagrindinių Europos socialinio modelio komponentų. ESDIS komiteto rekomendacija patvirtina ECDL svarbą bei patikimumą tiek Europoje, tiek ir visame pasaulyje.

ECDL programa vykdoma daugiau nei 56 pasaulio šalyse. Šią programą inicijavo Europos informatikos specialistų sąjungų Taryba (CEPIS), vienijanti daugiau nei 200 000 skirtingų šalių informatikos specialistų, dirbančių pramonėje, komercijoje, švietime, administravimo sferoje bei valstybinėse institucijose.

Įvairiose Europos šalyse, o ypač Švedijoje, Airijoje ir Danijoje ECDL testus laiko beveik 4% visų šalies gyventojų. Panašų lygį yra pasiekusios Didžioji Britanija, Norvegija, Austrija, Italija ir Vengrija. Visame pasaulyje ECDL sertifikato siekia apie 1.5 mln. pretendentų, laikyta beveik 6 mln. testų.