BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


EBPO įvertino skaitmeninės transformacijos galimybes ir rizikas žmonių gerovei

Data

2019 02 28

Įvertinimas
0
Fiksavimas.JPG

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pirmą kartą paskelbė ataskaitą „Gyvenimas skaitmeniniame amžiuje“ (angl. How‘s life in the Digital Age?), kurioje vertinamos skaitmeninės transformacijos galimybės ir rizikos žmonių gerovei.

Ataskaitoje vertinama skaitmeninės transformacijos įtaka vienuolikoje pagrindinių sričių, tokių kaip pajamos ir turtas, darbas ir uždarbis, būstas, sveikatos būklė, švietimas ir įgūdžiai, darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra, pilietinis dalyvavimas ir valdymas, socialiniai ryšiai, aplinkos kokybė, asmeninis saugumas ir asmeninė gerovė.  Šių sričių vertinimas atliekamas pagal 33 rodiklius, kurie apima galimybes ir rizikas. Taip pat ataskaitoje akcentuojama, kad skaitmeninės technologijos plečia informacijos prieinamumo ribas ir didina žmonių produktyvumą, tačiau taip pat kelia pavojų žmonių gerovei, pvz., kaip kibernetinės patyčios, dezinformacija ar kompiuteriniai įsilaužimai.

Ataskaitoje apžvelgiama ir Lietuvos skaitmeninė gerovė. Ataskaitoje pažymima, kad per pastaruosius metus Lietuva padarė didelę pažangą suteikiant sąlygas gyventojams naudotis interneto prieiga, tačiau pagal šį rodiklį vis tik yra žemiau EBPO vidurkio. Taip pat pažymima, kad Lietuvos gyventojams vis dar trūksta skaitmeninių įgūdžių, o vaikai dažnai patiria internetines patyčias. Tuo tarpu skaitmeninė transformacija mažai įtakojo tokius darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros rodiklius, kaip nuotolinio darbo galimybės ir darbe patiriamas stresas, susijęs su skaitmeninėmis technologijomis.

Su detalia EBPO ataskaita galima susipažinti čia.

Duomenų šaltinis. EBPO