BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Diegiamos elektroninës asmens tapatybës kortelës

Data

2007 10 12

Įvertinimas
0
Vyriausybës Strateginio planavimo posëdyje buvo svarstoma, kaip paspartinti daugiafunkcinių lustinių kortelių naudojimą asmens tapatybës dokumentuose.

Posëdyje sutarta, kad jau nuo kitų metų balandžio 1 d. Lietuvos piliečiams bus išduodamos asmens tapatybës kortelës su lustu ir įdiegtais identifikavimo ir elektroninio parašo sertifikatais. Tai leis identifikuoti asmenis elektroninëje erdvëje, bei sudarys galimybes kiekvienam piliečiui turëti elektroninio parašo formavimo priemones. Be įprastų asmens tapatybës dokumentui funkcijų , naujos asmens tapatybës kortelës pagalba pilietis galës gauti viešąsias elektronines paslaugas, teikti deklaracijas bei pasirašinëti kitus elektroninius dokumentus.

Elektroninës asmens tapatybës kortelës (eID) jau plačiai naudojamos tokiose Europos Sąjungos šalyse, kaip Belgija, Suomija, Estija, Ispanija.

Šaltinis: IVPK, LRVK