BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Didžiosios ES šalys susitarė dėl pasų su skaitmeniniais piršto atspaudais

Data

2004 10 18

Įvertinimas
0
Pasak pareigūnų, penkių didžiausių Vakarų Europos šalių vidaus reikalų ministrai susitarė dėl pasų su skaitmeniniais piršto atspaudais. Tačiau pirmadienį, antrąją derybų dieną, ministrams kol kas nepavyko susitarti dėl migrantų sulaikymo centrų Afrikoje, skelbia tinklalapis "EU Business".

Italijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnų teigimu, iš esmės susitarta visuose Europos Sąjungos (ES) pasuose pradėti naudoti skaitmeninius piršto atspaudus ir biometrinius veido atpažinimo duomenis. Taip pasus siekiama apsaugoti nuo klastojimo.

Didžioji dalis parengiamųjų darbų, susijusių su skaitmeniniais pasų duomenimis, buvo aptarta per ankstesnį vidaus reikalų ministrų susitikimą, kuris liepos mėnesį vyko Anglijos mieste Šefilde. Italijos pareigūnai sakė, kad priemonės bus įgyvendintos "iki 2006 metų pabaigos".

Italijos vidaus reikalų ministras Džiuzepė Pizanus (Giuseppe Pisanu) derybose priima savo kolegas Deividą Blanketą (David Blunkett) iš Didžiosios Britanijos, Otą Šilį (Otto Schily) iš Vokietijos, Dominiką de Vilpeną (Dominique de Villepin) iš Prancūzijos ir Chosė Antonijų Alonsą (Jose Antonio Alonso) iš Ispanijos. Pirmadienį baigę derybas ministrai surengs spaudos konferenciją.

Ministrų požiūriai gerokai tebesiskiria dėl prieštaringai vertinamų planų, numatančių Afrikoje kurti sulaikymo centrus į Europą vykstantiems migrantams. Šiems planams, kurie pirmą kartą buvo pasiūlyti rugpjūčio mėnesį, atkakliai tebesipriešina Prancūzija ir Ispanija.

Šaltinis: ELTA