BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Devyni vyr. redaktoriai susitinka su EK atstovais apsvarstyti klausimų, susijusių su spaudos ateitimi ir žiniasklaidos pliuralizmu

Data

2008 07 04

Įvertinimas
0
Už žiniasklaidą atsakinga Europos Sąjungos Komisijos narė Viviane Reding šiandien susitiks su devyniais Europos laikraščių (tarp jų – „Le Monde“ (Prancūzija) ir „Lidové Noviny“ (Čekija)), vyriausiaisiais redaktoriais – tokie aukšto lygio susitikimai, kuriuose aptariama spaudos padėtis, jau tampa tradicija. Numatyta aptarti šiuos klausimus: ar internete skelbiamos spaudos leidinių versijos atitinka tokius pat aukštus redakcinius standartus, ar vis dėl to skubama bet kokia kaina naujienas pranešti pirmiems? Ar spaudos žurnalistai neverčiami prisiimti per daug įvairių vaidmenų daugialypiame spaudos, interneto, prenumeruojamų audiovizualinių įrašų (podcast) ir vaizdo siužetų pasaulyje, o jei taip, tai ar dėl to nenukenčia kokybė? Ar senųjų ir naujųjų valstybių narių spaudos leidinių vyriausieji redaktoriai turi kokių nors minčių apie žiniasklaidos pliuralizmą, kurios Komisijai padėtų rengti žiniasklaidos pliuralizmo vertinimo kriterijus? Kaip transliuotojų internetinės veiklos finansavimas iš viešojo sektoriaus lėšų gali pakenkti spaudos laisvei?

„Europiečiai aukštą spaudos kokybę laiko savaime suprantamu dalyku. Tačiau konkurencinės sąlygos pastaraisiais metais pakito. Laikraščiams ir žurnalams internete tenka smarkiai konkuruoti ne tik su kitais spaudos leidiniais, bet ir su interneto žiniasklaida ir internete veikiančiais transliuotojais, kurių veikla dažnai finansuojama ir iš viešojo sektoriaus lėšų, – teigė už informacinę visuomenę ir žiniasklaidą atsakinga Komisijos narė Viviane Reding. – Europoje mums reikia stiprios, įvairias nuomones atspindinčios spaudos, kuri galėtų naudotis ir naujomis interneto teikiamomis galimybėmis. Valstybės narės turėtų būti labai atidžios, kad, pvz., mokesčių mokėtojų pinigais finansuodamos interneto žiniasklaidą, neiškreiptų konkurencijos ir taip nepadarytų žalos spaudai.“

Šiandienos vyriausiųjų redaktorių ir Komisijos narės V. Reding pokalbyje bus svarstoma keletas bendrų klausimų, kaip antai: žiniasklaidos pliuralizmas, perėjimo nuo spaudos prie internetinės žiniasklaidos įtaka leidinių redakcinei politikai, naujų skaitmeninio verslo modelių poveikis žurnalistų darbo standartams ir kai kuriose ES valstybėse narėse svarstomi nauji reklamos draudimai. Per šiuos aukšto lygio pokalbius spaudos atstovai gali iškelti jiems rūpimus klausimus, pvz., dėl visuomeninių transliuotojų vaidmens internete arba dėl to, kokį poveikį reklamai turės nauji automobilių ženklinimo siūlymai. Be to, Komisijai tai suteikia galimybę iš pirmų lūpų sužinoti apie naujausius pokyčius tokiose srityse kaip reklama bei nauji verslo modeliai ir apie tai, kaip bandomi nauji viešosios politikos principai.

Susitikime Komisijos narė V. Reding pakartos ir pabrėš vieną iš svarbiausių ES žiniasklaidos politikos principų: „ES lygmeniu neturėtų būti nustatyta jokių naujų reklamos draudimų, nes dėl to pernelyg smarkiai nukentėtų žiniasklaida, visų pirma spauda. Todėl ir toliau prieštarausiu visoms iniciatyvoms, kuriomis siekiama Europos Sąjungoje įvesti naujus alkoholio, automobilių ar saldumynų reklamos draudimus.“

Tai ketvirtas spaudos ir Komisijos atstovų susitikimas. Ankstesni susitikimai surengti 2005 m. rudenį (IP/05/1164), 2006 m. rudenį (IP/06/1445) ir 2007 m. gegužę (IP/07/713). Visus šiuos aukšto lygio susitikimus surengė Komisijos Žiniasklaidos darbo grupė , kuri vertina visą Komisijos veiklą ir užtikrina, kad Komisijos iniciatyvos netyčia nepakenktų spaudos redakcinei ar komercinei laisvei.

Komisija į šiuos susitikimus visada kviečia redaktorius iš visų Europos Sąjungos valstybių narių, tačiau jų dalyvavimas priklauso nuo to, ar jie nėra pernelyg užsiėmę ir ar asmeniškai domisi ES reikalais. Šiandienos susitikime dalyvaus redaktoriai iš Čekijos (Lidové Noviny), Estijos (Eesti Ekspress), Vengrijos (Heti Világgazdaság – HVG), Latvijos (Chas), Lietuvos (Verslo žinios), Graikijos (Kathimerini) ir Švedijos (Fokus). Susitikime pirmą kartą dalyvaus ir redaktoriai iš Prancūzijos (Le Monde ir Rue 89) – tai nenuostabu, nes liepos 1 d. Prancūzija pradeda pirmininkauti Europos Sąjungai.

Apie tai plačiau:

Išsamesnė informacija apie Komisijos Žiniasklaidos darbo grupės veiklą

Šaltinis: Europos Komisija