Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Auga elektroniniu būdu teikiamų paslaugų skaičius

Data

2018 03 13

Įvertinimas
0
Epaslaugos_LT_Moment.jpg

Įstaigos, kurios siekia daugiau savo paslaugų suteikti elektroniniu būdu panaudojant Elektroninių valdžios vartų portalą (www.epaslaugos.lt), tai daro sėkmingai. Tai įrodantis sėkmingai veikiantis pavyzdys – sparčiai augantys naudojimosi Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos (VEI) teikiamomis elektroninėmis paslaugomis rodikliai. VEI praėjusiais metais suteikė daugiau nei 25 tūkst. elektroninių paslaugų – beveik tris kartus daugiau nei 2016 m.  Įvertinus 2016 m. ir 2017 m. rezultatus matyti, kad kreipimųsi dėl energetikos įrenginių techninės būklės patikrinimo ir pažymos išdavimo elektroniniu būdu, naudojantis Elektroninių valdžios vartų portalu, skaičius ženkliai išaugo. Praėjusiais metais dėl šios paslaugos suteikimo į VEI kreipėsi daugiau kaip 28 tūkst. asmenų, t. y. 17 tūkst. daugiau nei 2016 m. Iš viso 2017 m. elektroniniu būdu buvo išduotos 25 273 pažymos apie patikrintų energetikos įrenginių techninę būklę - 16 174 pažymomis daugiau nei 2016 m. Ši VEI teikiama paslauga yra paklausiausia - per metus išduodama daugiau kaip 35 tūkst. pažymų, o  praėjusiais metais šis skaičius išaugo iki 41 tūkst.

VEI elektroniniu būdu išduoda ir atestatus eksploatuoti energetikos įrenginius. 2017 m. elektroniniu būdu buvo išduoti 256 atestatai. Taip pat ženkliai išaugo leidimų plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus ir leidimų gaminti elektros energiją išdavimo skaičiai. Praėjusiais metais elektroniniu būdu išduotas 31 leidimas, t. y. 16 kartų daugiau nei 2016 m., kuomet jų buvo išduoti tik du.

Pažymėtina, kad 2017 m. 48 proc. gyventojų naudojosi elektroninėmis viešosiomis paslaugomis. Net 29,6 proc. gyventojų naudojosi elektroniniu būdu teikiamomis viešosiomis ir administracinėmis paslaugomis, teikiamomis per Elektroninius valdžios vartus. Lietuva pagal elektroninės valdžios rodiklius 2017 m. buvo vertinama 11 vieta tarp Europos Sąjungos valstybių narių.

Duomenų šaltinis: IVPK, VEI