BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atvirų duomenų dienos išvakarėse vyko pirmosios atvirų duomenų dirbtuvės

Data

2021 03 05

Įvertinimas
1
background.png

Kovo 6 d. minima tarptautinė Atvirų duomenų diena. Šiai dienai paminėti Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Informacinės visuomenės plėtros komitetu (IVPK) šiandien nuotoliniu būdu organizavo Atvirų duomenų dirbtuves. 

Atvirų duomenų dirbtuvių  tikslas – padėti viešojo sektoriaus institucijoms suprasti, kas yra atviri duomenys, supažindinti su jų nauda, pristatyti pagrindinius duomenų atvėrimo žingsnius bei pademonstruoti patį duomenų atvėrimo procesą. 

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė pabrėžė, kad dabar, kaip niekada anksčiau, viešojo sektoriaus valdomi  duomenys yra svarbūs verslo vystymui, politiniam skaidrumui užtikrinti, moksliniams tyrimams plėtoti. Viceministrė taip pat pasidžiaugė, kad žingsnelis po žingsnelio einame atvirų duomenų revoliucijos link, kuri yra neišvengiama, todėl labai svarbu, kad visi būtume šio naujo proceso dalyviai. IVPK direktorius Gintautas Mežetis atvirų duomenų dirbtuvių dalyvius supažindino su Lietuvos atvirų duomenų ekosistema, atvirų duomenų nauda, taip pat akcentavo, kad dabar atliekamas duomenų atvėrimas yra duoklė praeičiai, t. y. anksčiau duomenų atvėrimo procesas nebuvo integruotas į informacinių sistemos gyvavimo ciklą, todėl dabar tenka grįžti atgal ir atlikti nepadarytus darbus. Ateityje atviri duomenys bus informacinių sistemos produktas, pasekmė - link to mes sėkmingai judame.

Mantas Zimnickas, IVPK duomenų atvėrimo vyriausias specialistas, detaliai pristatė pagrindinius duomenų rinkinio atvėrimo žingsnius – nuo atvirų duomenų koordinatoriaus registravimo iki duomenų publikavimo Atvirų duomenų portale (https://data.gov.lt). Taip pat atskiras dėmesys buvo skirtas duomenų rinkinio bei atvirų duomenų struktūros aprašo parengimo klausimams. Atvirų duomenų dirbtuves moderavęs Eimantas Norkūnas, Aplinkos ministro patarėjas, aptariant duomenų atvėrimą, pasidalino vertingomis praktinėmis įžvalgomis ir komentarais.

Atvirų duomenų dirbtuvėse dalyvavo daugiau kaip 400 viešojo sektoriaus institucijų darbuotojų. 

„Susidomėjimas atvirų duomenų dirbtuvėmis pranoko mūsų lūkesčius. Gausiai užduoti dalyvių klausimai tik patvirtino, kad atvirų duomenų tema aktuali, o tokių dirbtuvių organizavimas turi būti nuolatinis procesas“, – teigia IVPK direktorius Gintautas Mežetis.

Neturėjusius galimybės dalyvauti Atvirų duomenų dirbtuvėse, renginio vaizdo įrašą kviečiame žiūrėti IVPK  „YouTube“ kanale čia