BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atliktas valstybės institucijų interneto svetainių atitikimo bendriesiems reikalavimams tyrimas

Data

2008 08 18

Įvertinimas
0

Vykdant LR Vyriausybės 2003 m. balandžio 18 d. nutarimą Nr. 480 „Dėl bendrųjų reikalavimų valstybės institucijų interneto svetainių patvirtinimo“ Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LRV 2008 m. birželio – liepos mėn. atliko valstybės institucijų interneto svetainių būklės tyrimą „Valstybės institucijų interneto svetainių atitikimas bendriesiems valstybės institucijų interneto svetainių reikalavimams“.

Tyrimas atliktas stebėjimo ir analizės metodais. Šiais metais atliktas ir kokybinis tyrimas taikant atvejo analizę, panaudojant stebėjimo metodą, interviu metodą ir lyginamąjį metodą. Šiuo tyrimu buvo siekiama įvertinti valstybės institucijų interneto svetainių atitikimą Bendriesiems reikalavimams valstybės institucijų interneto svetainėms.

Bendruosiuose reikalavimuose numatyta, kad valstybės institucijų interneto svetainės turi atitikti Bendruosiuose reikalavimuose išdėstytas rekomendacijas dėl struktūros, informacijos, administravimo, taip pat interneto pritaikymo neįgaliesiems. Pateikiama informacija turi būti susisteminta ir reguliariai atnaujinama. Valstybės institucijos interneto svetainėje turi būti garantuotas abipusis ryšys tarp interneto vartotojo ir institucijos (elektroninio pašto arba klausimų ir atsakymų forma). Bendruosiuose reikalavimuose įtvirtintos nuostatos valstybės institucijas įpareigojo peržiūrėti savo interneto svetaines ir prireikus jas patobulinti.

Atliktas Tyrimas parodė, kad Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašą daugiausiai atitinka ministerijų interneto svetainės (72,7 proc.), apskričių viršininkų administracijų (69,2 proc.) ir Vyriausybės įstaigų ir Vyriausybei atskaitingų institucijų (toliau - Vyriausybės įstaigos) interneto svetainės (61,2 proc.), mažiausiai – ministerijoms pavaldžių įstaigų (38,3 proc.), Teisminės valdžios institucijų (toliau – teismų) (39,8 proc.), Lietuvos Respublikos Seimui atskaitingų institucijų (41,2 proc.) interneto svetainės. Savivaldybių atitikimas Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašo reikalavimams – vidutinis, atitinkamai 52,1 proc.

Komitetas konsultuoja valstybės įstaigas Bendrųjų reikalavimų atitikimo klausimais, taip pat rekomenduojame įstaigoms interneto svetainės administravimą reglamentuoti vidaus tvarkomis.

Artimiausiu metu IVPK interneto svetainėje www.ivpk.lt bus sukurta nauja skiltis DUK (Dažniausiai užduodami klausimai), kurioje galėsite susipažinti su aktualiausiais klausimais ir atsakymais Bendrųjų reikalavimų srityje.

Norime Jums pranešti, kad planuojame rengti nutarimo (Nr. 480) pakeitimo projektą, todėl prašome įstaigas apsvarstyti ir mus informuoti raštu iki š.m. spalio 10 d. apie tai, su kokiomis problemomis susiduriate įgyvendinant Bendrųjų reikalavimų nutarimą.


Geriausiai kiekybinio vertinimo kriterijus atitinkančių įstaigų interneto svetainių dešimtukas:

1. Valstybinė sėklų ir grūdų tarnyba prie ŽÛM
2. Užsienio reikalų ministerija
3. Finansų ministerija
4. Kūno kultūros ir sporto reikalų departamentas prie LRV
5/6. Statistikos departamentas prie LRV
5/6. Transporto investicijų direkcija
7. Vidaus reikalų ministerija
8. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija
9. Krašto apsaugos ministerija
10. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija

Komitetas kviečia susipažinti su išsamiais Bendrųjų reikalavimų tyrimo ataskaitos rezultatais .

Priedai: Ástaigos prie ministerijos1;

Ástaigos prie ministerijos2;

Ministerijos, apskritys, seimas, prez., teismai, vyriausybė;

Savivaldybės.

Kilus klausimams, prašome kreiptis el. paštu [email protected] arba [email protected]  .

Šaltinis: IVPK