BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atliktas interneto vartojimo ir elektroninės valdžios rodiklių tyrimas

Data

2008 10 09

Įvertinimas
0
Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LRV (IVPK) užsakymu atliktas tyrimas, kuriame įvertinti šių metų elektroninės valdžios ir interneto vartojimo rodikliai.

Tyrimo duomenimis, 51 proc. 15 – 74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų naudojasi internetu. Interneto vartotojai daugiausiai susiduria su tokiomis problemomis kaip: kompiuterių virusai (52 proc. visų besinaudojančių internetu) ir nepageidaujami laiškai (41 proc.), o 36 proc. (naudojęsi internetu per pastaruosius 6 mėn.) teigė, kad niekada nesusidūrė su saugumo problemomis.
Viešojo sektoriaus institucijų interneto svetainėse per pastaruosius 6 mėn. lankėsi 21 proc. visų Lietuvos gyventojų arba 42 proc. žmonių, kurie per pastaruosius 6 mėn. nors kartą naudojosi internetu. Daugumai viešojo sektoriaus institucijų interneto svetainių lankytojų naudotis viešosiomis e. paslaugomis yra patogu (45 proc.) arba „pakankamai patogu“ (48 proc.).

Populiariausiomis viešosiomis elektroninėmis paslaugomis išlieka pajamų mokesčio deklaravimo paslauga ir darbo paieškos paslauga. Jomis atitinkamai naudojasi 49 proc. ir 29 proc. iš visų, kurie pastaruosius 6 mėn. lankėsi viešojo sektoriaus interneto svetainėse. Šios paslaugos išlieka ir vienos iš aktualiausių (46 ir 24 proc.). Tačiau gyventojams aktualios ir su sveikatos apsauga susijusios elektroninės paslaugos (24 proc.), nors naudojimasis jomis yra mažesnis – 11 proc. iš visų, kurie per pastaruosius 6 mėn. lankėsi viešojo sektoriaus interneto svetainėse.

Pajamų mokesčio deklaravimo paslaugą 28 proc. iš visų, besilankančių viešojo sektoriaus interneto svetainėse, nurodė kaip sudėtingiausią ir mažiausiai patogią naudotis. Tačiau tai yra ir dažniausiai naudojama paslauga.
IVPK užsakymu tyrimą š.m. liepos – rugpjūčio mėn. atliko TNS Gallup. Apklausa reprezentuoja 15 – 74 m. gyventojus.


Dėl papildomos informacijos teiraukitės telefonais (8-5) 266 5185, (8-5) 266 5183 arba el. paštu k.aidietiene@ivpk.lt.