BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Apdovanoti konkurso „Naujasis knygnešys 2007“ nugalėtojai

Data

2007 12 07

Įvertinimas
0
Gruodžio 6 dieną apdovanoti konkurso „Naujasis knygnešys“ 2007 nugalėtojai, šiais metais labiausiai nusipelnę informacinės visuomenės plėtrai. Tradicinį, kasmet organizuojamą konkursą, jau penktą kartą surengė Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (IVPK).

Konkursas „Naujasis knygnešys“ skirtas informacinės visuomenės plėtros iniciatyvoms paskatinti ir įvertinti. Apdovanojimai įteikti labiausiai per pastaruosius metus prie informacinės visuomenės plėtros prisidėjusiems žmonėms, organizacijoms.

IVPK direktorius Aurimas Matulis pasidžiaugė, kad konkursui kasmet pateikiami vis kokybiškesni projektai, todėl vertinimo komisijai vis sunkiau išrinkti „Naujuosius knygnešius“. „Džiaugiamės galėdami organizuoti tokio pobūdžio konkursą, kurio metu įvertinami entuziastingi projektai, kuriantys informacinę visuomenę mūsų šalyje,“ – sakė A.Matulis.

„Gyventojams naudingų sprendimų internete“ kategorijoje nugalėtoju tapo individuali įmonė „Jusada“, sukūrusi meno portalą - virtualią galeriją internete. Visuomeninei organizacijai klubui „Garliaviečiai“ įteiktas „Skaitmeninio sklasto mažinimo iniciatyvos“ apdovanojimas. Verslo ir mokslo bendradarbiavimo srityje labiausiai nusipelnė viešoji įstaiga „Lietuvos inovacijų centras“, o Kauno apskrities viešoji biblioteka apdovanota už informacinių technologijų naudojimą švietime ir suaugusiųjų mokyme.
Be to, renginio metu buvo paskelbti ir labiausiai informacinės visuomenės plėtroje nusipelnę žmonės. Nacionaliniu mastu nugalėtoja tapo Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos pirmininkė Emilija Banionytė, regioniniu - Lietuvos kompiuterininkų sąjungos Tarybos narė Alina Dėmenienė. Paskatinamasis prizas už indėlį plėtojant informacinę visuomenę įteiktas Palangos miesto virtualios mokymosi aplinkos ir intraneto švietimo konsultantei Liucijai Mončienei.

Konkurso laimėtojus įsteigtais prizais apdovanojo bendrovė “Microsoft Lietuva” bei leidykla “Tyto alba”. „Gyventojams naudingų sprendimų internete“ kategorijos laimėtojus pasveikino ir bendrovė “Tiketa”. Išsami informacija apie konkursą buvo skelbiama informacinio rėmėjo Elektronika.lt specializuotame portale.

Apdovanojimo ceremonijai ir konkurso laimėtojams e. sveikinimą atsiuntė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Gediminas Kirkilas. Renginio metu taip pat surengta diskusija „Lietuvos kaip e. valstybės ateitis“, kurioje dalyvavo IVPK direktorius Aurimas Matulis, Seimo kancleris Gintautas Vilkelis, Lietuvos kompiuterininkų sąjungos Tarybos pirmininkas dr. Alfredas Otas, KTU Mikrosistemų ir nanotechnologijų mokslinio centro direktorius prof. habil. dr. Valentinas Snitka, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadovas dr. Algirdas Kunčinas bei informacinės visuomenės ekspertas Gintautas Babravičius. Diskusijos metu buvo kalbama apie “vieno langelio” principą ir jo taikymą Lietuvoje, e. parašo naudojimo perspektyvas, e. paslaugų gyventojams teikimą ir kitus klausimus.

Kaip teigė diskusijos dalyviai, Lietuva jau daug pasiekė informacinės visuomenės plėtros srityje ir tai tampa mūsų valstybės prioritetu. Tačiau reikia pažymėti, kad kuriama informacinės visuomenės infrastruktūra turi tapti veiksmingu įrankiu sukurti tikrą žinių ekonomiką Lietuvoje.

Šaltinis: IVPK