BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aljansui „Langas į ateitį“ - Europos Komisijos aukso medalis

Data

2008 12 02

Įvertinimas
0
Vakar vakare iškilmingoje Europos Komisijos apdovanojimų ceremonijoje, vykusioje Austrijos sostinėje Vienoje, asociacija “Langas į ateitį” buvo apdovanota aukso medaliu kaip 2008 metų Europos e-įtraukties konkurso nugalėtoja Skaitmeninio raštingumo kategorijoje. Tarp nugalėtojų Lietuva yra vienintelė šalis iš naujai priimtų ES valstybių.

Aukso medaliu apdovanota asociacijos direktorė Loreta Križinauskienė Vienoje sakė, kad šis apdovanojimas pirmiausiai skirtas veržliems Lietuvos žmonėms, kurie nori būti modernūs europiečiai, siekia žinių ir nori naudotis šiuolaikinėmis technologijomis.

Europos Komisijos 2008 metų e-įtraukties apdovanojimų konkurse septyniose kategorijose dalyvavo 469 projektai, kuriuos pateikė dalyviai iš visų Europos Sąjungos bei narių kandidačių valstybių. Asociacija „Langas į ateitį“ spalį pateko tarp geriausiai komisijos įvertintų 35 konkurso finalistų, o gruodžio 1-ąją asociacijos direktorei Loretai Križinauskienei Vienoje buvo įteiktas aukso medalis Skaitmeninio raštingumo kategorijoje.

Asociacijai „Langas į ateitį“ Europos Komisijos apdovanojimas paskirtas už novatorišką informacinių ir komunikacinių technologijų pritaikymą siekiant didinti gyventojų kompiuterinį raštingumą. „Langas į ateitį“ apdovanotas už projekto „Lietuvos e.piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“ rezultatus. Daugiau kaip 2 metus asociacija „Langas į ateitį“ vykdė ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą, suteikusį kompiuterinio raštingumo bei interneto pradmenų 50 400 suaugusių Lietuvos gyventojų. Į Lietuvos visuomenę įsiliejo dar per 50 000 žmonių, gebančių naudotis elektroninėmis paslaugomis.

„Pirmiausiai džiaugiuosi, kad Lietuvos vardas pirmą kartą nuskambėjo tokio aukšto lygio Europos konkurse. Dar didesnį pasididžiavimą mūsų valstybe kelia auksu įvertintas mūsų dvejų metų darbas. Iš tiesų šį apdovanojimą gavo ne vien „Langas į ateitį“, bet pirmiausiai mūsų kursų dalyviai, visos Lietuvos institucijos, savivaldybės, mokyklos, interneto centrai ir mokytojai. Tokio didžiulio masto projektu visai Europai parodėme, kad norime tapti modernai valstybe, atkakliai siekiame žinių ir gebame naudotis šiuolaikiniam žmogui suteikiamomis galimybėmis. Šis apdovanojimas yra svarbus tarptautinis mūsų šalies įvertinimas“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Europos Komisijos įsteigti 2008 metų Europos e-įtraukties apdovanojimai yra skirti Europos Sąjungos organizacijoms, kurios sėkmingiausiai ir ypač kūrybingai pritaikė informacines ir komunikacijų technologijas gyventojų švietimo srityje.

Papildoma informacija
Europos Komisijos įsteigti 2008 Europos e-įtraukties apdovanojimai yra skirti tiems, kas geriausiai ir ypač kūrybingai pritaikė informacines ir komunikacines technologijas. Europos Komisija tikisi, kad šie apdovanojimai paskatins pramonę, vyriausybines ir nevyriausybines organizacijas efektyviau išnaudoti technologijų potencialą ir mažinti socialinę ir skaitmeninę atskirtį.

Apskaičiuota, kad nepaisant augančios visuomenės priklausomybės nuo skaitmeninių technologijų, vienas iš trijų europiečių negauna naudos iš informacinių technologijų ir nėra informacinės visuomenės narys. Skaitmeninės atskirties įveikimas nėra vien tik socialinė būtinybė. Per artimiausius penkerius metus Europos kompanijoms ir vyriausybėms skaitmeninė atskirtis kainuos milijardus eurų.
Daugiau informacijos: http://www.e-inclusionawards.eu.