BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aiškėja Vilniaus ateities vizija ir ilgalaikiai plėtros prioritetai

Data

2001 11 29

Įvertinimas
0
Vakar, lapkričio 28 dieną, Vilniaus miesto taryba patvirtino ilgalaikius miesto plėtros prioritetus ir Vilniaus miesto viziją iki 2020 metų. Nuo šiol Vilniaus savivaldybė sieks, kad VILNIUS, LIETUVOS SOTINĖ, būtų MODERNIAUSIAS RYTŲ IR VIDURIO EUROPOS MIESTAS, TARPTAUTINIS VERSLO IR KULTŪROS CENTRAS. Šios vizijos pagrindas – naujoji ekonomika ir pažangi visuomenė, gyvenanti saugioje aplinkoje, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Lietuvos sostinės ateities viziją įgyvendinti padės patvirtintos pagrindinės ilgalaikės plėtros kryptys. Svarbiausias prioritetas – Vilniaus tarptautinio konkurencingumo didinimas, kuris bus įgyvendinamas gerinant sostinės, kaip kultūros, mokslo, turizmo ir verslo centro įvaizdį ir plečiant Vilniaus kultūros paveldo ir gamtinės aplinkos panaudojimą.

Antrasis prioritetas - naujosios ekonomikos plėtra - bus skatinama kuriant infrastruktūrą ir gerinant verslo sąlygas naujosios ekonomikos sektoriams.

Trečiasis prioritetas – pažangi visuomenė - bus kuriamas skatinant informacinės visuomenės formavimąsi, rūpinantis socialinės aplinkos saugumu, gerinant būstą ir gyvenamąją aplinką bei plėtojant socialinę infrastruktūrą.

Ketvirtojo prioriteto tikslas – susisiekimo infrastruktūros plėtojimas, t.y. išorės susisiekimo į Lietuvos ir Europos tinklą integravimas, miesto susisiekimo sistemos tobulinimas, inžinerinio aprūpinimo modernizavimas. Renkant pagrindinius miesto plėtros prioritetus buvo rengiamos diskusijos, atsižvelgta į atliktas vilniečių apklausas, Vyriausybės prioritetus 2001-2003 m., Vilniaus miesto viziją ir miesto socialinės ir ekonominės būklės analizę.

Vilniaus miestas šiuo metu rengia strateginį planą. Prioritetų nustatymas yra vienas svarbiausių šio plano rengimo etapų, lemsiančių miesto raidą per ateinantį dešimtmetį. Remiantis šiais prioritetais bus suformuluoti Vilniaus tikslai ir uždaviniai šiems tikslams pasiekti, rašoma Vilniaus miesto savivialdybės informaciniame pranešime.