Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Abejojama planais kurti naują už informacijos technologijų plėtrą atsakingą instituciją

Data

2002 10 23

Įvertinimas
0

Premjeras Algirdas Brazauskas ir Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas gana skeptiškai vertina ketinimus Lietuvoje įsteigti naują instituciją, atsakingą už informacijos technologijų plėtrą Lietuvoje.

"Tokią instituciją jau turime - tai Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Vyriausybės", - trečiadienį parodoje "Infobalt 2002" surengtoje spaudos konferencijoje sakė A.Brazauskas.

Apie galimybę Lietuvoje steigti naują instituciją, kuri būtų atsakinga už informacijos technologijas, pirmadienį kalbėjo šalies prezidentas Valdas Adamkus. Anot jo, tai leistų išvengti dabar aktualaus susikalbėjimo tarp valstybinių žinybų trūkumo.

A.Brazauskas teigė nesąs detaliai susipažinęs su prezidento siūlymais, todėl dabar kategoriškai vertinti tokios institucijos būtinybės nenorėtų.

"Yra įkurtas Informacinės visuomenės plėtros komitetas. Galbūt reikėtų labiau koordinuoti jo veiklą, suteikti jam daugiau teisių, tačiau kurti naują instituciją nėra tikslinga", - spaudos konferencijoje tvirtino A.Paulauskas.

Naujos institucijos sukūrimo idėjai pritaria ir asociacijos "Infobalt" atstovai. Po susitikimo su V.Adamkumi "Infobalt" viceprezidentas Romualdas Krukauskas antradienį tvirtino, kad tokia institucija būtina siekiant sėkmingai plėtoti informacijos technologijas Lietuvoje. R.Krukausko teigimu, šiuo metu įvairios funkcijos yra "išmėtytos" skirtingoms institucijoms. Galimybė steigti panašią instituciją nagrinėjama ir Latvijoje.

Šaltinis: BNS