BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


61 šalių atstovai jau patvirtino dalyvausiantys WITFOR forume Vilniuje

Data

2003 08 07

Įvertinimas
0
Daugiau kaip trys šimtai atstovų iš 61 pasaulio šalies jau patvirtino, kad dalyvaus rugpjūčio pabaigoje Vilniuje įvyksiančiame Pasaulio informacinių technologijų forume (WITFOR). Apie tai trečiadienį pranešė Forumo nacionalinio organizacinio komiteto pirmininkas, Ministro Premjero patarėjas Renaldas Gudauskas.


Jis džiaugėsi, kad pastaruoju metu gerokai išaugo šio renginio rėmėjų skaičius. Pasaulinės kompanijos "Hewlett Packard" ir EMC yra deimantinės rėmėjos. Tarp auksinių rėmėjų - pasaulinės kompanijos "Computer Associates International", "Cisco Systems", "Microsoft", "Oracle", "Hughes", "Siemens", mūsų šalies bendrovės "Bitė GSM", "Omnitel", "Lietuvos telekomas", "Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai".


Telekomunikacijų bendrovė "Omnitel" vakar paskelbė, kad specialiai WITFOR sukurs viešo prisijungimo prie bevielio interneto zoną, naudojant WLAN (wireless local area networks) technologiją, bei pateiks forumo dalyviams pritaikytą SMS paslaugų paketą. Penkiose erdvėse - pagrindinėje salėje, spaudos centre ir kitose, bus įrengti prisijungimo mazgai, ir forumo dalyviai galės su savo nešiojamaisiais kompiuteriais greitai prisijungti prie interneto. Konferencijos dalyviams bevielio prisijungimo ryšys bus nemokamas.


WITFOR renginiui "Omnitel" taip pat sukurs specialų konferencijų interneto puslapį, kurį pasiekti galės užsiregistravę dalyviai. Nacionalinio organizacinio komiteto pirmininkas R. Gudauskas sakė, kad "Lietuvos telekomas" forumo dalyviams suteiks nemokamą telefono ryšį su užsieniu. "Bitė GSM" aptarnaus WITFOR infocentrą. Bendrovės "Lithill" specialiai šiam forumui sukurta informacinė sistema, paremta "Bitės GSM" ryšio paslaugomis, sujungs visas renginio darbo vietas į bendrą tinklą, užtikrins informacijos platinimą ir racionalų svečių darbotvarkės planavimą.Rugpjūčio 27-29 dienomis vyksiančio tarptautinio forumo pagrindinius tikslus - išnagrinėti informacijos ir komunikacijos technologijų vartojimo iniciatyvas siekiant skaitmeninės lygybės, pereiti prie kokybiško turinio ir informacijos viešose srityje, siekti išlaikyti intelektinės nuosavybės teises bei plėtoti lygių galimybių principus - ketinama aprašyti ir įtvirtinti "Vilniaus deklaracijoje", kurią rengia apie 30 šalių atstovai.Pirmą kartą pasaulyje tokį forumą Vyriausybė organizuoja kartu su Tarptautine informacijos apdorojimo federacija (IFIP), kuri 1960 metais įkurta UNESCO iniciatyva. Toje organizacijoje dirba apie 60 valstybių atstovai. Pagrindiniai WITFOR partneriai yra Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (ITU), Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisija (UNECE), Lietuvos kompiuterininkų sąjunga, asociacija "Infobalt" bei Vilniaus universitetas.Šaltinis: ELTA, IVPK