BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pažangių elektroninių paslaugų, susijusių su teritorijų planavimu, plėtra (EPTP)

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija kartu su projekto partneriais Informacinės visuomenės plėtros komitetu, valstybės įmone Registrų centru, Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, Architektų rūmais įgyvendina Projektą „Pažangių elektroninių paslaugų, susijusių su teritorijų planavimu, plėtra (EPTP)“, kodas Nr. 02.3.1-CPVA-V-529-01-0004.
Projekto tikslas – sudaryti prielaidas kokybiškam teritorijų planavimo procesui ir jo stebėsenai, užtikrinti sklandų ir patogų el. paslaugų teikimą.
Projekto uždavinys – plėtoti su teritorijų planavimo procesu ir jo stebėsena susijusius informacinių ir ryšių technologijų sprendimus, el. paslaugas, užtikrinant teritorijų planavimo proceso ir jo stebėsenos dalyvių centralizuotą prieigą prie el. paslaugų ir jų kompleksišką pertvarkymą sukuriant naujas į naudotojus orientuotas paslaugas.
Projekto aprašymas  – šiuo metu teritorijų planavimo (toliau – TP) procesas kompiuterizuotas – yra sukurtos ir veikia 3 informacinės sistemos (toliau – IS) ir registrai – LR teritorijų planavimo dokumentų registras (toliau – TPDR), skirtas registruoti patvirtintus TP dokumentus, LR teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir teritorijų planavimo proceso valstybinės priežiūros IS (toliau – TPDRIS), skirta dokumentų rengimui, derinimui ir kitoms būtinoms procedūroms atlikti, bei Teritorijų planavimo ir stebėsenos IS (toliau – TPSIS), skirta TP stebėsenai atlikti. Esant tokiai infrastruktūrai viso TP proceso ir jo stebėsenos žingsniai bei veiksmai atliekami skirtingose IS, dalis procesų ar jo žingsnių nėra kompiuterizuota, atliekama decentralizuotai skirtingose savivaldybėse, o teikiamos el. paslaugos nėra pakankamai patogios paslaugų gavėjams.
Informacinės visuomenės komitetas dalyvauja kaip partneris siekiant užtikrinti duomenų mainus tarp susijusių institucijų ir jų naudojamų duomenų valdymų sistemų bei elektroninių paslaugų sistemų. Bus modifikuotas integracinis sprendimas ir realizuota sąsaja tarp Topografijos, inžinerinės infrastruktūros, teritorinių planavimo ir statybos elektroninių vartų (toliau – Vartai) ir Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (toliau – VIISP). Informacinės sąsajas numatoma realizuoti naudojant VIISP infrastuktūrą ir universalių atviro programinio kodo žiniatinklio paslaugų paketą, paremtą VIISP duomenų modeliu.

Kontaktinė informacija – Aušra Balsytė  (8 6) 96 86148, el. p. [email protected]

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-12-22