BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atvirų duomenų formavimo metodologinių ir teisinių priemonių įgyvendinimas bei tam reikalingų valstybės institucijų darbuotojų kompetencijų ugdymas

 

Projekto aprašymas:

Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) sėkmingai įgyvendino projektą „Atvirų duomenų formavimo metodologinių ir teisinių priemonių įgyvendinimas bei tam reikalingų valstybės institucijų darbuotojų kompetencijų ugdymas“, projekto kodas Nr. 10.1.2-ESFA-V-915-01-0002.

Projekto tikslas – sukurti palankią metodinę-teisinę aplinką Lietuvos atvirų duomenų iniciatyvos įgyvendinimui bei iniciatyvą įgyvendinančių viešojo sektoriaus darbuotojų kompetencijos didinimui.

Europos Komisija, priėmusi Direktyvą 2003/98/EB dėl viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo ir Direktyvą 2013/37/ES, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2003/98/EB  dėl viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo, iškėlė tikslą Europos Sąjungos šalims išnaudoti pakartotinio informacijos naudojimo potencialą kuriant pridėtines vertes ekonomikos, inovatyvių technologijų ir paslaugų, socialinės srities, viešojo administravimo ir kt. srityse. Lietuvoje minėtos ES Direktyvos į nacionalinę teisę perkeltos priimant atitinkamus Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymo (toliau – Įstatymas) ir Lietuvos Respublikos valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pakeitimus.

Projekto metu buvo atliktos šios veiklos:

•    parengti metodiniai dokumentai, kuriuose aprašyti duomenų atvėrimo veiklos procesai ir procedūros, nustatytos organizacinės priemonės ir veiklos dalyvių atsakomybės bei išanalizuoti teisės aktai ir parengti pasiūlymai dėl jų pakeitimų.
•    atlikti sociologiniai tyrimai, siekiant nustatyti konkrečių atvirų duomenų rinkinių poreikį, įvertintas atvirų duomenų potencialas (ekonominis, socialinis), parengti ir įgyvendinti strateginiai duomenų atvėrimo planai.
•    parengtos apmokymo programos viešojo sektoriaus vadovaujantiems ir duomenų atvėrimą vykdantiems darbuotojams bei apmokyta daugiau kaip 200 darbuotojų, suteikiant jiems reikiamas žinias ir gebėjimus atvirų duomenų tvarkymo srityje.
•    įgyvendintos priemonės atvirų duomenų naudojimo skatinimo kultūros kūrimui: viešinimo renginiai ir atvirų duomenų naudojimo dirbtuvės (hackathon).

Viešojo sektoriaus turimų duomenų atvėrimas suteikia galimybę fiziniams ir juridiniams asmenims bei organizacijoms, naudojant atvirus duomenis, įžvelgti naujas perspektyvas ir plėtoti jais paremtas inovacijas, kurios prisideda prie gyvenimo kokybės gerinimo, verslo augimo bei šalies tarptautinio įvaizdžio formavimo. Nuolat augantis viešojo sektoriaus tvarkomų duomenų kiekis prisideda prie atvėrimo poreikio ir duomenų atvėrimo potencialo bei ekonominės, socialinės ir kitų sričių naudos augimo.

Bendra projekto vertė: 233 072,65 Eur
Projektas finansuojamas: Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis
Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia: 2016 m. lapkričio 1 d.
Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga 2020 m. vasario 1 d.
Kontaktinis asmuo: Julius Belickas, el.p. [email protected] tel. 8 618 72 994

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-09-15