Atrinkti konkurso „Naujasis knygnešys 2017“ baigiamojo renginio dalyviai, konkurso laimėtojai paaiškės gegužės 17 d.

Data

2017 05 11

Įvertinimas
0
checklist-1614702_960_720.png

Konkurso „Naujasis knygnešys“ ekspertų komisija gegužės 9 d. įvertino visus konkursui nominuotus sprendimus ir išrinko konkurso finalistus. Šių sprendimų kūrėjai pakviesti į gegužės 17 d. Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje vyksiantį konkurso baigiamąjį renginį, kurio metu jie turės įdomiai, sumaniai ir greitai – per 2 min. – pristatyti savo sprendimus bei atsakyti į komisijos klausimus.

Iškart po šių pristatymų komisija nuspręs, kurie sprendimai verti geriausiųjų vardo, ir paskelbs 2017 metų Lietuvos „Naujuosius knygnešius“ – geriausius skaitmeninius sprendimus, kurie atstovaus Lietuvai aštuoniose pasaulinio konkurso „World Summit Awards 2017“ kategorijose.

Konkurso baigiamajame renginyje pakviesti dalyvauti ir varžytis šie sprendimai:

I. KATEGORIJA „VALDŽIA IR PILIEČIŲ ĮSITRAUKIMAS“:

1. PLAIS (Registrų centras);

2. VTIS (Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba);

3. CPO IS (Centrinė perkančioji organizacija).

II. KATEGORIJA „GYVENIMO BŪDAS: SVEIKATA IR GEROVĖ“:

1. LRT vaikams (LRT/Citrus);

2. Asmenybė ir knyga (Kauno a. viešojo biblioteka);

3. Animotukas.lt (UAB „Indeform“)

III. KATEGORIJA „MOKYMASIS IR ŠVIETIMAS“:

1. Eduka klasė (UAB „Šviesa“);

2. Pirmoko pasas (Ugdymo plėtotės centras);

3. Iniciatyva būsiu_ (VŠĮ Sos projektai).

IV. KATEGORIJA „APLINKA IR ŽALIOJI ENERGIJA“:

1. Farmis (Remigijus Pakštys);

2. Sign on Tab (UAB Informacinių technologijų Organizacija).

V. KATEGORIJA „KULTŪRA IR TURIZMAS“:

1. Užmirštasis Vilnius (Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka ir UAB „Hnit-Baltic“);

2. Plungės Išmanusis parkas (Plungės r. savivaldybės viešoji biblioteka);

3. Gatvių susitikimai (Monika Vaicenavičienė, Agnė Ulytė, Živilė Miežytė).

VI. KATEGORIJA „IŠMANIOS GYVENVIETĖS IR URBANIZACIJA“:

1. geoportal.lt (VĮ „Gis-Centras“);

2. Exponeer (Exponeer);

3. Tele2 Mobili stotelė (UAB Informacinių technologijų Organizacija).

VII. KATEGORIJA „VERSLAS IR KOMERCIJA“:

1. Stream on Screem (UAB Informacinių technologijų Organizacija);

2. GoNpay („Mobili zona“ UAB);

3. Profitools (Andrius Rinkevičius).

VIII. KATEGORIJA „ĮTRAUKIMAS IR ĮGALINIMAS“:

1. Augu Internete (Telia Lietuva, AB);

2. Raštija.lt (VU Matematikos ir informatikos institutas);

3. Disabled Enabled (Disabled Enabled).

Atrenkant finalistus, konkurso „Naujasis knygnešys“ komisijoje WSA nacionalinei ekspertei Ievai Žilionienei talkino Lrytas.lt žurnalistas, IT ir mokslo rubrikos redaktorius Gediminas Gasiulis, LRT.lt portalo vadovas Mindaugas Raguotis ir ilgametis bendrovės „Gaumina“ vadovas, skaitmeninių sprendimų ekspertas Darius Bagdžiūnas.